امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46088
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم تودیع و معارفه جمعی از معاونین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در محل این سازمان برگزار شد. در ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، مراسم تودیع و معارفه جمعی از معاونین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در محل این سازمان برگزار شد.

در این مراسم محمد علی نجفی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: این تغییر و تحولات و رفت و آمدها فرصت و بهانه‌ای است برای جمع شدن و صحبت درباره مسئولیت‌هایی که به ما محول می‌شود و ما به آنها علاقه داریم.

وی ادامه داد:‌ معاونینی که امروز مراسم تودیع آنها برگزار می‌شود در مناصب دیگری می‌توانند تجارب خود را در اختیار سازمان قرار دهند و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امانتی است که در دست ما سپرده شده است و امیدواریم این امانت که تاکنون در دست اهل خود قرار داشته است پس از این نیز بتواند مسیر تکامل خود را به‌خوبی طی کند.

معاون رئیس جمهور در خصوص معاونینی که برای این سازمان انتخاب کرده است، گفت: مسئولیت اول معاون توسعه و مدیریت است و از آنجایی که ما در این بخش مشکلات زیادی را داریم، امیدواریم بتوانیم اقداماتی را انجام دهیم که برای ارتقای شأن سازمان مؤثر باشد.

نجفی ادامه داد: در حوزه نیروی انسانی و منابع مالی مشکلات زیادی وجود دارد که باید ابتدا مشکلات و چالش‌ها را بررسی کنیم و برای آنها راه‌حل مناسبی را انتخاب کنیم.

وی تصریح کرد: ما از نظر نیروی انسانی نیز مشکلات زیادی داریم چرا که هم‌اکنون بیش از 55 درصد کارکنان ما قراردادی هستند و این نوع استخدام اطمینان و اعتماد را برای مسئولان سازمان فراهم نمی‌کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: بودجه سازمان در سال جاری به‌شدت تحت فشار بوده است و در آینده نیز همین وضعیت ادامه خواهد داشت. آنچه در بودجه 92 پیش‌بینی شده است، کمتر از عملکرد ما در سال 91 است و با توجه به افزایش حقوق کارکنان ما با کسری بودجه در سال جاری مواجه خواهیم بود.

نجفی افزود: ما از همین جا از دولت استمداد می‌طلبیم و از این معاونت می‌خواهیم تا تحلیل روشنی در خصوص هزینه‌های جاری این سازمان و بودجه‌های عمرانی یا تملک دارایی‌ها ارائه دهد. چرا که بخش عمده‌ای از فشارهای ناشی از کمبود بودجه بر روی کارهای عمرانی این سازمان تاثیر خواهد داشت و ما تلاش می‌کنیم در 6 ماه دوم سال این فشارها کاسته شود.

وی در ادامه به مشکل فضای کار کارمندان اشاره کرد و گفت: طرحی را برای این موضوع در نظر داریم که اگر به نتیجه برسد تا یک سال و نیم آینده بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

معاون رئیس جمهور در خصوص معاونت سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این معاونت، معاونت نوپایی است و کارکردهایی که تاکنون داشته است نتوانسته به این انتظارات پاسخ دهد چرا که مسئول این معاونت باید برنامه‌ریز باشد و علاوه بر حوزه معاونتی خود باید برای بقیه معاونت‌‌ها نیز برنامه‌ریزی داشته باشد به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا معاونت سرمایه‌گذاری را به معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری تبدیل کنیم و این معاونت شاید جزء بخش‌هایی باشد که از نظر محتوایی بیشترین تغییر و تحولات را خواهد داشت.

نجفی با اشاره به تغییر مدیر روابط عمومی این سازمان گفت: از اینکه یک مدیر خانم را در مجموعه تغییر می‌دهم ناراحتم و با تاکیداتی که رئیس جمهور بر استفاده از مدیران خانم در مجموعه‌ها داشتند، امیدواریم در جاهای دیگر سازمان بتوانیم این موضوع را جبران کنیم.

وی از رسانه‌ها خواست تا با حضور در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری انعکاس خوبی از عملکرد این سازمان داشته باشند و ادامه داد: برای گسترش و ارتقای فرهنگ کشور لازم است که ارزش اقدامات انجام شده در این سازمان به جامعه معرفی شود و زمینه‌ای فراهم شود که بتوانیم به تاریخ و آینده کشور کمک کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و از راه‌اندازی دفتر مدیریت عملکرد و پاسخگویی به شکایات خبر داد و افزود: این دفتر بزودی راه‌اندازی می‌شود تا شکایات وارد شده به این سازمان بخوبی مورد بررسی قرار گیرد. البته ما سعی می‌کنیم به گونه‌ای عمل کنیم که هیچ شکایتی از عملکردمان صورت نگیرد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: در قسمت بازرسی تاکنون ضعف زیادی داشتیم و دفتر جدیدی که فعال خواهد شد، باید حفاظت و حراست از آنچه که در اختیار سازمان قرار دارد را به درستی انجام دهد. تا شاهد رشد اقدامات و فعالیت‌های خوب این سازمان باشیم.

نجفی همچنین در انتها با اشاره به استفاده از فضای مجازی و مشاوران مجازی گفت: با استفاده از فضای مجازی امیدواریم خیلی زود از مشکلات خبردار شویم تا بتوانیم برای آنها راه‌حلی بیاندیشیم و بزودی سایت شخصی من نیز راه‌اندازی خواهد شد که از این طریق می‌توانیم نظرات کارشناسان در این حوزه از سراسر کشور دریافت کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها