امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46091
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۲
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری فارس، منابع دیپلماتیک مطلع به روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات اعلام کردند که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیامی را بعد از تشکیل دولت ...

به گزارش خبرگزاری فارس، منابع دیپلماتیک مطلع به روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات اعلام کردند که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیامی را بعد از تشکیل دولت دکتر حسن روحانی رئیس جمهور جدید ایران برای مقامات این کشور ارسال کرده مبنی بر اینکه واشنگتن تمایل دارد صفحه‌ای جدید در مناسبات بین دو کشور باز کند.

این منابع اعلام کردند که این پیام که از طریق سلطان قابوس بن سعید شاه عمان به ایران منتقل شده و ‌حاوی 4 محور بود و بر اساس آن دولت آمریکا از نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایران استقبال کرد و اعلام آمادگی کرد تا تحریم‌های اقتصادی تحمیل شده علیه ایران را کاهش دهد.

این منبع با تاکید بر اهمیت همگرایی مثبت ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای با کشورهای 1+5 تاکید کرد که این می‌تواند در سایه روی آوردن ایران به رفتار به جای گفتار در بازگشت اعتماد جامعه جهانی به ایران سهم داشته باشد.

این پیام با اشاره به اعلام آمادگی آمریکا برای آغاز گفت‌وگوهای مستقیم با تهران تاکید کرده که دولت آمریکا متمایل به گشودن صفحه‌ای جدید در مناسبات خود با تهران است.

بر اساس ادعای این گزارش، سلطان قابوس این موضوع را با رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز مطرح کرده و ایشان اعلام کرده اند به شرط تغییر رفتار آمریکا در قبال ایران این موضوع قابل تعامل است.
 
الحیات به نقل از منابع ایرانی نوشت که مقامات تهران مشکلی برای دیدار با آمریکایی ها در جریان سفر روحانی به نیویورک برای مشارکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد که پایان ماه جاری میلادی برگزار خواهد شد، ندارند، البته به شرطی که نتایج آن مثبت باشد.
 
این منابع عدم حمله آمریکا به سوریه را شاخصی مثبت در این راستا قلمداد و تاکید کردند این در حالی بود که ایران خواستار دوری از عملیات نظامی و متمرکز شدن بر فعالیت‌های سیاسی بود تا آرامش و ثبات در سوریه حکمفرما شود.
 
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها