امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۲:۵۲
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 461
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۱۱
تعداد بازدید: 485
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، نخستین جلسه کمیسیون اوقات فراغت دانش‌آموزان با حضور محمدابراهیم محمدی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش و ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، نخستین جلسه کمیسیون اوقات فراغت دانش‌آموزان با حضور محمدابراهیم محمدی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش و دیگر اعضا در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش برگزار شد.به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، نخستین جلسه کمیسیون اوقات فراغت دانش‌آموزان با حضور محمدابراهیم محمدی مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش و دیگر اعضا در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش برگزار شد.

محمدی در ابن جلسه با اشاره به اینکه در تابستان سال گذشته حدود 18 هزار و 659 پایگاه اوقات فراغت دانش‌آموزی در سطح کشور تشکیل شده است، گفت: بیش از 35 میلیون و 500 هزار نفر در این پایگاه‌ها ثبت‌نام و فعالیت کردند.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی در ایجاد پایگاه اوقات فراغت رتبه اول را در سال گذشته کسب کرده است، افزود: رتبه نخست در جذب دانش‌آموز نیز در اختیار استان کردستان است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر محور برنامه‌های پیش‌بینی شده برای طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان 92، تصریح کرد: برنامه‌های امسال اوقات فراغت دانش‌آموزان با رویکرد معرفتی، بصیرتی، مهارتی و کارآفرینی تهیه و تدوین خواهد شد.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت دیگر دستگاه‌ها و نهادها در اجرای طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان، ادامه داد: با توجه به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری، شعار طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان 92 با عنوان هر دانش آموز ـ یک مهارت نام گرفته است.

محمدی با بیان اینکه خانواده‌ها نقش بسزایی در مدیریت اوقات فراغت پنهان دانش‌آموزان دارند، ادامه داد: با مشارکت خانواده‌ها در طرح اوقات فراغت دانش‌آموزان، مدیریت این ایام هدفمندتر خواهد شد.

وی احیای رابطه استاد ـ شاگردی را نسخه علاج مهارت‌آموزی دانش‌آموزان توصیف کرد و با بیان اینکه 3 شاخص برای شناسایی استان‌های برتر وجود دارد، گفت: تعداد پایگاه‌ها، میزان جذب دانش‌آموز و تنوع کیفی و کمی مهارت‌ها از جمله این شاخص‌هاست.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: آمادگی داریم از ظرفیت هنرستان‌ها و مراکز کاردانی در انجام مدیریت بهینه اوقات فراغت  انش آموزان و تحقق کارآفرینی استفاده کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها