امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46102
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، مردم شهر العوامیه عصر دیروز دوشنبه جنازه جوان سعودی را که در حمله وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم آل ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، مردم شهر العوامیه عصر دیروز دوشنبه جنازه جوان سعودی را که در حمله وحشیانه نیروهای امنیتی رژیم آل سعود به ضرب گلوله به شهادت رسیده بود تشییع کردند.

اوایل هفته جاری نیروهای امنیتی رژیم آل سعود به شهر شیعه نشین العوامیه در شرق عربستان سعودی حمله‌ای وحشیانه انجام دادند که بر اثر آن یک جوان شیعی به شهادت رسید و 15 تن دیگر زخمی شدند.

شرکت کنندگان در این مراسم که با حضور انبوه جمعیت ساکنان شهر العوامیه برگزارشد علیه مقامات رژیم آل سعود شعار سر دادند و آنها را مسئول ریخته شدن خون جوانان خود دانستند.

تشیع کنندگان این جوان 19 ساله که به شدت از رژیم آل سعود خشمگین بودند، بدون واهمه علیه آل سعود شعار «مرگ بر آل سعود» سر دادند.

شرکت کنندگان با سر دادن شعار خواستار آزادی در کشورشان شدند و فریاد برآوردند: «جز در برابر خدا سر تسلیم فرود نمی آوریم.»

تشییع کنندگان جنازه شهید شیعه سعودی خواستار آزادی بازداشتی های سیاسی در زندان های آل سعود و در راس آن شیخ نمر النمر، رهبر انقلاب شیعیان عربستان شدند که بیش از یک سال و نیم است در زندان بسر می برد.

پدر شهید احمد المصلاب نیز پلیس سعودی در منطقه الشرقیه عربستان را به دروغ پردازی در خصوص نحوه شهادت فرزندش متهم کرد.

وی گفت: فرزند 19 ساله من به ضرب گلوله نیروهای سعودی که به شهر العوامیه یورش بردند شهید شد، به گونه ای که عبور فرزندم از خیابان با محاصره خیابان از سوی نیروهای امنیتی همزمان شد و آنها به وی تیراندازی کردند.

 پلیس منطقه الشرقیه مدعی شده بود که پدر المصلاب گفت که دو فرد نقابدار سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت پیکر فرزندش را آورده و جلوی خانه اش در شهر العوامیه رها کرده اند.

علی المصلاب با متهم کردن نیروهای رژیم سعودی به قتل عمد فرزندش و جعل حقایق، از دولت خواست تا کمیته حقیقت یاب تشکیل داده و عاملان به شهادت رساندن فرزندش را محاکمه و قصاص کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها