امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46107
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید چیت چیان وزیر نیرو امروز در حاشیه گردهمایی مدیران صنعت آب و فاضلاب ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید چیت چیان وزیر نیرو امروز در حاشیه گردهمایی مدیران صنعت آب و فاضلاب کشور در پاسخ به سوال فارس مبنی بر اینکه آیا برنامه‌‌ای برای اصلاح تعرفه‌های آب برای کاهش زیان شرکت‌های آبفا در دستور کار قرار دارد یا خیر گفت: یک مساله جدی که وجود دارد، این است که مرتبا شهرها در حال توسعه و نیاز به آب در کشور رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه روستاها انتظار دارند، از شبکه آب سالم برخوردار باشند و مساله ای که تا قبل مطرح نبود و حال ضروری شده نیاز به شبکه‌ جمع‌آوری فاضلاب است، هزینه‌های زیادی را بر دوش صنعت آب و فاضلاب قرار می دهد، تاکید کرد: در حال حاضر ناچار هستیم که در برخی از شهر‌ها به دلیل اینکه دسترسی به آب سالم نیست، از چند صد کیلومتر آب را منتقل کنیم، بنابراین اینها هزینه‌های زیادی را بر دوش صنعت آب و فاضلاب تحمیل می‌کند.

چیت چیان گفت: باید یک تناسبی بین درآمد و هزینه‌های صنعت وجود داشته باشد، بنابراین اگر درآمدها تعدیل و اصلاح نشود در برابر این هزینه‌ها به مشکل خواهیم خورد.

وزیر نیرو ادامه داد: کاری که می‌‌توان انجام داد، این است که نتوانیم آن خدمات را ارائه دهیم و این اصلا مطلوب نظر مانیست، بنابراین این موضوع را مورد توجه قرار دادیم و برنامه‌هایی را تدوین کردیم، منتهی این برنامه‌ها زمانی محقق پیدا می‌کند که در سطح ملی در مورد آنها تصمیم‌گیری شود.

وی تاکید کرد:یعنی در ابتدا این اصلاح تعرفه ها باید در هیات دولت و سپس در مجلس مورد بررسی قرار گیرد، تا یک تفاهم ملی برای آن صورت و اقدام شود.

چیت چیان در پاسخ به این سوال که یعنی مشترکان پر مصرف، آب بهای بیشتری پرداخت خواهند کرد گفت: راجع به جزئیات آن زمانی صحبت می کنیم که برنامه‌ریزی‌ها انجام شده باشد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها