امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46131
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حمیدرضا اصلانی دبیر بیست و یکمین سالانه جراحان ارتوپدی ایران گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، نرخ وسایل ارتوپدی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حمیدرضا اصلانی دبیر بیست و یکمین سالانه جراحان ارتوپدی ایران گفت: با توجه به افزایش نرخ ارز، نرخ وسایل ارتوپدی سه برابر افزایش داشته است و چون قیمت وسایل بالا رفته بسیاری از بیماران توان خرید وسایل را ندارند و از انجام جراحی ضروری نیز صرف‌نظر می‌کنند.

دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران افزود: راهکار این است که باید بیمه‌ها وارد عمل شوند.

وی گفت: مشکل بیمه‌ها استفاده از تعرفه‌های قدیم است و بیمه‌ها امروز برای دادن تعرفه با همان تعرفه بسنده می‌کنند و باید 80 درصد هزینه‌ها را بیماران تقبل کنند.

وی با بیان این مطلب که بسیاری از وسایل مورد نیاز در جراحی ارتدوپدی ایرانی مشابه ندارد، گفت: ارتوپدی وابسته به وسایل است و چون بسیاری از این وسایل از خارج وارد می‌شود متأسفانه افزایش نرخ بسیاری از بیماران را از انجام عمل منصرف می‌کند.

اصلانی به برنامه‌های بیست و یکمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران اشاره داشت و افزود: این کنگره از بیست و دوم تا بیست ششم مهرماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی میلاد برگزار می‌شود که در روز اول که برنامه انجمن‌های علمی 6 گروه فوق تخصصی ستون فقرات، شانه و آرنج، ارتوپدی اطفال، جراحان دست، مفصل ران و جراحان زانو در سه سالن جداگانه مطالب جدید و یافته‌های خود را در علم پزشکی ارائه خواهد داد.

وی افزود: در روز دوم این کنگره نیز در مورد سائیدگی مفصل ران، شانه، پا و شستگی‌های دست و لگن مطالب جدید ارائه خواهد شد.

دبیر بیست و یکمین سالانه جراحان ارتوپدی ایران گفت: در این کنگره 130 مقاله از داخل و خارج از کشور به دبیرخانه ارسال شده که 50 مقاله پذیرفته شده که در 21 سال اخیر بیشترین رکورد را داشته است؛ در این بین 70 مقاله نیز به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

وی افزود: 15 مهمان خارجی از کشورهای آمریکا، انگلیس،‌اتریش، فرانسه، سوئد، سوئیس، روسیه، کانادا و بلژیک در این کنگره حضور خواهند داشت.

دبیر بیست و یکمین سالانه جراحان ارتوپدی ایران تصریح کرد: امسال بیشترین مباحث به صورت چالش‌های ارتوپدی مورد بحث قرار می‌گیرد و قرار است با معرفی بیماران روش درمان و نتایج آن به بحث گذاشته شود.

وی افزود: سه کارگاه ارتوپدی نیز در سه روز نمایشگاه ارائه می‌شود.

اصلانی به چالش‌های مهم در زمینه ارتوپدی اشاره داشت و افزود: تعویض مجدد مفصل زانو، عوارض تعویض ران و کف پای صاف در کودکان، عفونت، کمردرد، مشکلات همزمان در ستون فقرات و مفصل ران و دفرمیته‌های اندام تحتانی اطلفال از جمله چالش‌های مهم و قابل بررسی در کنگره بیست و یکم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها