امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46134
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 55
سید تقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی و رئیس انجمن جراحات ارتوپدی ایران در نشست خبری بیست و یکمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: اولین بار ...

سید تقی نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی و رئیس انجمن جراحات ارتوپدی ایران در نشست خبری بیست و یکمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: اولین بار است که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بدنه سازمان تعیین می‌شود.

وی افزود: بنده سابقه 20 سال کار در سازمان تامین اجتماعی را دارم و هویت بخشی به انجمن‌های علمی و انتخاب یکی از رؤسای انجمن علمی برای پست مدیرعاملی سازمان از برنامه‌های حجت الاسلام روحانی بوده است که به نیروهای کارشناس داخل بدنه سازمان‌ها نیز توجه داشته‌اند.

رئیس سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: برنامه من در سازمان این است که براساس برنامه محوری، قانون گرایی و پاک دستی پیش برویم.

وی افزود: تجهیز مراکز درمانی با استفاده از فن‌آوری یک ضرورت است که هم در سازمان و هم در نظام سلامت به آن توجه خواهد شد.

نوربخش تاکید کرد: تحریم در بخش درمان تاثیرگذار بوده اما نتوانسته در بخش فن‌آوری تاثیرگذار باشد چرا که ما دانش را در کشور خود داریم و از طرفی دیگر ترانسفر تکنولوژی بسیار راحت است و ما الزام استفاده از فن‌اوری نو و آی‌تی را قطعاً در برنامه‌های خود پیگیری خواهیم کرد.

نوربخش به تشریح سرانه درمان در ایران پرداخت و گفت: در ایران سرانه درمان اولویت اول نیست و بدیهی است که منابع مناسبی به آن تخصیص داده نشده است.

وی افزود: در کشورهای توسعه یافته، امنیت، غذا و دارو و درمان از اولویت‌های اول است اما در ایران اینگونه نیست و ما مهمترین مشکل را در بخش سرانه و بیمه داریم.

رئیس سازمان تأمین اجتماعی و رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران تصریح کرد: با دلار 1200 تومان سهم درمان حدود 6.2 درصد است که سال گذشته 6.5 بوده است که اگر با نرخ طبیعی آنرا در نظر بگیریم از این مقدار نیز کمتر می‌شود.

وی به برنامه‌های دولت روحانی اشاره داشت و افزود: اولویت‌ دادن به نظام سلامت، با تجهیز منابع، کار کارشناسی و همکاری مجلس که درصد مناسبی نسبت به مقدورات کشور خواهد رسید.

نوربخش سرانه هر فرد را 14300 تومان دانست و افزود: تلاش خواهیم کرد تا در بودجه 93 با کار کارشناسی این رقم را ارتقاء دهیم.

رئیس سازمان تامین اجتماعی افزود: ما تلاش خواهیم کرد با یک شیب مناسب تعرفه‌ها را به ارزش قیمت خدمات برسانیم و با جامعه پزشکی نیز تعامل مناسبی خواهیم داشت.

وی به پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و پاراکیلینک‌ها اشاره داشت و افزود: ما این مطالبات را تا تیرماه پرداخت کرده‌ایم در حالیکه 3 ماه نیز فرصت داشته‌ایم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها