امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46142
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، ناوی پیلای کمیسیر عالی حقوق بشر گفت: اوضاع حقوق بشر بحرین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، ناوی پیلای کمیسیر عالی حقوق بشر گفت: اوضاع حقوق بشر بحرین همچنان ما را بسیار نگران کرده است.

وی از بحرین خواست تا به طور کامل به تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر از جمله احترام به حق آزادی بیان و تجمع مسالمت آمیز و تشکیل جمعیت ها پایبند باشد.

پیلای این مطلب را در جریان جلسه افتتاحیه بیست و چهارمین شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو بیان داشت.

پیلای ابراز ناامیدی کرد که همکاری کمیسیاری حقوق بشر با دولت بحرین که به گفته وی –ثمر بخش آغاز شد- بعد از نشست نمایندگان این کمیساریا با دولت بحرین در سامبر سال 2012 میلادی توسعه نیافت؛ امری که باعث شد تا این کمیساریا پیگیری هماهنگی در این زمینه را از آن زمان متوقف کند.

وی گفت: متاسفم که به شما بگویم وضعیت حقوق بشر در بحرین همچنان مسئله ای بسیار نگران کننده است؛ بویژه در زمینه قطب بندی عمیق جامعه و حمله شدید علیه مدافعان حقوق بشر و تظاهرات کنندگان مسالمت جو که ادامه آن رسیدن به راه حلی دائمی را دشوار خواهد کرد.

پیلای تصریح کرد: لغو سفر تعیین شده خوان مندز گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر مبارزه با شکنجه به بحرین تاسف بار است و همچنین مهمترین توصیه‌های کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین نیز اجرایی نشده است.

بحرین از سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات مسالمت آمیز مردم برای دستیابی به آزادی و دموکراسی است که با سرکوب مواجه شده است.

رژیم بحرین در این مدت شماری را شهید یا زخمی یا بازداشت و شکنجه کرده و با پرونده سازی به زندان انداخته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها