امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46148
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "محمد عبدالعزیز" وزیر امور خارجه لیبی که ریاست اتحادیه کشورهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "محمد عبدالعزیز" وزیر امور خارجه لیبی که ریاست اتحادیه کشورهای عربی را نیز برعهده دارد امروز در کنفرانس مطبوعاتی بعد از مذاکراتش با " سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه در مسکو اعلام کرد که پیشنهاد مسکو در خصوص نظارت سازمان‌های بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه می‌تواند منجر به نتایج مثبتی شود.

عبدالعزیز گفت: ابتکارعمل روسیه هنوز در چارچوب اتحادیه عرب مورد بررسی قرار نگرفته است. ولی ما این مسئله را با سرگئی لاوروف درمیان گذاشتیم و این ابتکارعمل بسیار خوب و سزاوار توجه است و در صورت تحقق می‌تواند نتایج کاملا مثبتی به همراه داشته باشد.

وزیر خارجه روسیه نیز به نوبه خویش در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک یادآور شد که روسیه و لیبی دارای برخوردی یکسان در حل و فصل مناقشات جهانی بوده و مخالف دخالت خارجی در امور داخلی کشورها بوده و بر اهمیت نقش مرکزیت سازمان ملل برای حل مشکلات جهانی تاکید دارند.

لاوروف گفت: هم روسیه و هم لیبی خواستار آن هستند که مناقشات داخلی در کشورها تنها بر اساس احترام به حقوق بین‌المللی، استقلال و تمامیت ارضی آنها، بدون دخالت از خارج و با احترام به نقش مرکزی شورای امنیت سازمان ملل برای هر نوع اقدام که همواره با تکیه بر راه حل سیاسی-دیپلماتیک همراه است، حل و فصل گردد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها