امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46168
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار احمدی مقدم عصر دیروز در جمع معاونان هماهنگ کننده این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار احمدی مقدم عصر دیروز در جمع معاونان هماهنگ کننده این نیرو با تبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه (س)، گفت: یاد و خاطره شهدای انقلاب به خصوص شهدای 17 شهریور را گرامی می‌داریم.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب ما به نقطه اوج و عظمت خودش رسیده است، تصریح کرد: البته از گردنه‌های سخت زیادی عبور کردیم اما چه بسا گردنه‌های سخت دیگری نیز باقی مانده است و کسی می‌تواند در این مسیر موفق شود که متکی به ولایت باشد و سوار بر سفینه نجات شود.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: اگر کسی که تصور کند کوتاه آمدن در برابر دشمن می‌تواند برای ما راهگشا باشد در اشتباه است، چرا که اگر گامی در برابر دشمن عقب بگذاریم آنها گام‌های زیادی به جلو بر می‌دارند بنابراین باید ایستادگی کرده و از حقوق‌مان دفاع کنیم، البته دشمن نیز سعی دارد به شکل‌های مختلف کارشکنی کند.

این مقام ارشد انتظامی، با تأکید بر اینکه برای تبدیل آیات قرآن به نسخه عملی نیازمند ولایت هستیم گفت: چه امام معصوم (ع) و یا ولی فقیه فرقی نمی کند چرا که ولایت فقیه نیز همان ولایت امام معصوم(ع) است که در زمان غیبت، وظیفه جانشینی را برعهده دارد و امور را تولی و تصدی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی ما به دستور جانشین عمل می‌کنیم، یعنی اینکه دستور فرمانده را گوش می‌کنیم و نباید بگوئیم او معصوم بوده و این معصوم نیست و ولایت غیر معصوم هم در زمان معصوم وجود دارد، به عنوان مثال پیامبر(ص) و حضرت امیر (ع) خودشان به تمام استان‌ها و ولایت‌ها دستور نمی‌دادند، بلکه برای هر استانی والی می گماشتند و احکام توسط او صادر می‌شد و یا قاضی منصوب بود و آنها خودشان حکم صادر می‌کردند.

سردار احمدی مقدم در بخشی دیگری از سخنان خود در خصوص وظایف معاونان هماهنگ کننده ناجا، اظهار داشت: به عبارت دیگر مدیریت منابع سازمان کار ویژه معاون هماهنگ کننده است، به این معنا که سرمایه‌ها را حفظ و ارتقاء دهد و آمادگی سازمان را افزون کند تا در آن ماموریتی که وظیفه جاری یا آتی است متولیان امر بتوانند از این امور بهره برداری کنند.

وی با تاکید براینکه باید اولویت‌ها در سازمان مشخص شود، تصریح کرد: تعیین اولویت‌ها به معنی تعطیلی برنامه‌های دیگر ما نیست بلکه به معنای تخصیص منابع به الویت‌ها است.

وی افزود: به عنوان مثال در زمان انتخابات اولویت ما تخصیص بودجه بیشتر و تقویت یگان‌هایی مانند اطلاعات و یگان ویژه است و یا در ایام تابستان، استان‌هایی که دریا دارند و یا مسافر پذیر هستند باید تقویت شوند، بنابراین باید منطقی در تعقیب این اولویت‌ها باشد نه صرف علاقه‌مندی و توانایی‌های فردی.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه تعیین این اولویت‌ها براساس موضوع، جغرافیا، مناسبت‌ها و ماموریت‌ها بر عهده فرمانده ناجا است خاطرنشان کرد: اولویت‌ها را روشن کرده‌ایم اما تلاشمان بر این است که فرماندهان استان‌ها، انعطاف نسبی داشته باشند و تنها خود را موظف به اجرای دستورات نکنند بلکه با آزادی عمل، ابتکار و جلب منابع درون استانی، شتاب بخشی کنند.

وی بر حاکم بودن انضباط در درون سازمان تاکید کرد و گفت: اگر فرمانده‌ای برنامه صبحگاهش به درستی اجرا نشود قطعا در اجرای سایر برنامه‌ها نیز ضعیف عمل خواهد کرد، چرا که تمامی امور به هم متصل هستند و یک واحد منضبط، علاوه بر انضباط ظاهری از انضباط معنوی برخوردار است.

احمدی مقدم با اشاره به اینکه اساس انضباط در اجرای صحیح و دقیق دستورات است، خطاب به فرماندهان حاضر در این همایش گفت: اگر دستور‌ها درست در سازمان اجرا شد یعنی انضباط برقرار است و تنها داشتن انضباط ظاهری ارزش نیست.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه سال آینده، سال تعالی و ارتقای برنامه‌ها است، افزود: اساس قدرت ما باید بر اساس قدرت معنوی، سلامت کارکنان، رضایت مردم، رعایت حقوق شهروندی و مدیریت دانش، مبتنی بر کرامت انسانی باشد.

وی همچنین بر توانمند‌سازی، بهبود وضعیت خانواده‌ها، عملیاتی کردن طرح مکنا در کلانتری‌ها و استاندارد‌سازی رفتار تاکید کرد.

احمدی مقدم همچنین با تاکید بر ارتقاء مدیریت دانش در سازمان، تصریح کرد: همه باید در سازمان مرتبط با حوزه فعالیت خود، درس بخوانند و در این میان هرکه شایسته است ارتقاء می یابد.

این مقام ارشد انتظامی بر بهینه نمودن روش‌ها نیز تاکید کرد و افزود: لزومی ندارد که در روش‌های متعارف گذشته بمانیم، بلکه باید با رعایت انضباط، سنت شکنی کنیم چرا که سازمان باید مدام پیشتاز و تحول گرا باشد.

وی در پایان یادآور شد: باید اعتراف کنیم که امروز نیروی انتظامی به خواست خدا در مسیر کمال و پیشرفت در حرکت است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار