امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۴:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46177
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مقابل سازمان ملل در شهر غزه تجمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری فلسطین الیوم، تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مقابل سازمان ملل در شهر غزه تجمع کرده و مخالفت خود را با هر گونه حمله احتمالی آمریکا به سوریه اعلام کردند.

در همین رابطه «جمیل مزهر» عضو کمیته مرکزی جبهه خلق برای آزادی فلسطین طی سخنانی گفت: سوریه با توطئه صهیونیستی-آمریکایی که هدف از آن نابودی دولت و ملت این کشور است، مواجه است و آنها می‌خواهند سوریه را به صحنه جنگ داخلی، طایفه‌ای و مذهبی بین طایفه‌های مختلف تبدیل کنند.

«عصام ابودقه» عضو کمیته مرکزی جبهه دموکراتیک نیز از سازمان ملل خواست تا برای توقف حملات آمریکا علیه سوریه و تضمین حمایت از آن اقدام نماید و تجاوزات علیه سوریه را که نقض آشکار منشور این سازمان و قانون بین‌المللی است، متوقف سازد.

وی اظهار داشت: ملت مصر و همه ملت‌های عربی می‌دانند که رژیم اسرائیل، اراضی فلسطین، سوریه و لبنان را اشغال کرده و تنها طرفی است که از تجاوز خارجی علیه سوریه یا هر کشور عربی دیگر سود می‌برد.

وی تصریح کرد که راه‌حل‌های نظامی و سیاسی آمریکا در کشورهای عربی جز ویرانی و خرابی چیزی دیگری نداشته است.

واکنش حماس به برگزاری مراسم یهودیان در داخل مسجدالاقصی

جنبش حماس اظهارات مقامات صهیونیستی درباره حق یهودیان برای برگزاری مراسم دعای خود در مسجدالاقصی را به شدت محکوم کرد و از امت اسلامی و عربی دعوت کرد به وظایف و مسئولیت‌های خود در قبال خطرات بی شماری که پیش روی مسجد الاقصی قرار دارد، عمل کنند.

سخنگوی جنبش حماس در اظهاراتی مطبوعاتی تاکید کرد که تصمیم دشمن صهیونیستی برای فراهم کردن زمینه برگزاری مراسم دعای یهودیان در داخل مسجد الاقصی، هتک حرمت آشکار مقدسات اسلامی و جریحه دار کردن احساسات و عواطف بیش از یک میلیارد و نیم مسلمان در سرتاسر جهان و بی احترامی به اعتقادات آنان به شمار می رود.

«سامی ابو زهری» در ادامه موضع جنبش فتح و تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله و اصرار آن بر ادامه مذاکرات بی نتیجه سازش و همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی و ممانعت از فعالیت مقاومت در کرانه باختری را به شدت محکوم و تاکید کرد که این مسائل سرپوشی بر جنایت های دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین خواهد بود.

جنبش حماس از تمامی ملت فلسطین به ویژه ساکنان قدس و سرزمین های اشغالی 48 دعوت کرد از مسجد مبارک الاقصی در مقابل جنایت ها و طرح های شوم و خطرناک دشمن صهیونیستی دفاع کنند.

یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی

ده‌ها نفر از شهرک‌نشینان صبح امروز سه‌شنبه نیز با حمایت ارتش رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی یورش بردند.

«ناجح بکیرات» رئیس بخش نسخه‌های خطی در مسجدالاقصی گفت که رژیم صهیونیستی بر اساس طرح برنامه‌ریزی‌شده برای تخلیه مسجدالاقصی از نمازگزاران و مدافعان آن به منظور تخریب آن برای بنای معبد کذایی، عمل می‌کند.

وی تصریح کرد که حمایت رژیم صهیونیستی از شهرک‌نشینان برای یورش روزمره به مسجدالاقصی چیز عجیبی برای ساکنان قدس نبود زیرا دولت این رژیم چنین تصمیمی دارد و یهودیان را به حضور دائمی در مسجدالاقصی تشویق می‌کند.

وی افزود که اجرای طرح معبد کذایی به دنبال سیطره دولت رژیم اشغالگر بر باب المغاربه و در سایه شرایط منطقه‌ای و محلی که خدمت به طرح صهیونیستی، واقعا نزدیک شده است.

گروه‌های صهیونیستی افراطی از مدت‌ها پیش تقریبا به صورت روزمره به مسجدالاقصی یورش می‌آورند اما یورش روز چهارشنبه گذشته شدید بود و موجب درگیری بین نمازگزاران و نظامیان رژیم صهیونیستی شد.
انتهای پیام/ر
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها