امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۴:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4618
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 145
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «چودری ذوالفقار»، دادستان ویژه پرونده ترور «بی‌نظیر بوتو»، سیاستمدار ترور شده پاکستانی در ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «چودری ذوالفقار»، دادستان ویژه پرونده ترور «بی‌نظیر بوتو»، سیاستمدار ترور شده پاکستانی در سال 2007 ، روز جمعه، پس از خروج از منزلش در اسلام‌آباد به ضرب گلوله به قتل رسید.

پلیس پاکستان اعلام کرده آقای ذوالفقار قصد داشته منزلش را برای شرکت در جلسه استماع دادرسی دادگاه ضد ترور پاکستان ترک کند که هدف چندین شلیک گلوله قرار گرفته است.

چندین مرد مسلح این دادستان ویژه را در خودروی شخصی‌اش هدف قرار داده و به سمت وی شلیک کردند؛ در جریان این حادثه، محافظ شخصی ذوالفقار زخمی و زنی که در حال عبور از خیابان بود کشته شد.

«محمد یوسف»، افسر پلیس پاکستانی به خبرگزاری فرانسه گفته است: «چودری ذوالفقار در حال رانندگی بوده که کنترل خودرو را از دست داده و به یک زن عابر پیاده برخورد کرد.»

پلیس پاکستان افزوده مردان مسلح با موتورسیکلت از صحنه جرم متواری شده‌اند.

آقای چودری در مسیر حرکت برای شرکت در جلسه استماع دادرسی پرونده خانم بوتو بود که قرار بود در شهر «راولپندی» برگزار شود.

ژنرال پرویز مشرف که ماه گذشته در بحبوحه تهدیدهای طالبان وارد کشور شده بود این هفته به اتهام توطئه برای قتل بی‌نظیر بوتو تحت حصر خانگی دو هفته‌ای قرار گرفته بود.

دولت پاکستان سال گذشته اقدامات امنیتی ویژه‌ای برای محافظت از جان «ذوالفقار» انجام داده بود زیرا افسران پلیس مرتبط با تحقیقات پرونده «بی‌نظیر بوتو» چندین بار به مرگ تهدید شده بودند و نام وی هم در میان افراد تهدید شده به چشم می‌خورد.

هنوز مشخص نیست چه کسی این تیراندازی را انجام داده است.

تا کنون هیچ کس در ارتباط با ترور بی‌نظیر بوتو، بانوی سیاستمدار پاکستانی که در تاریخ 27 دسامبر در یک حمله تروریستی ـ انتحاری در شهر «راولپندی»، در استان پنجاب به قتل رسید، متهم یا محکوم نشده است.

دولت وقت پاکستان که پرویز مشرف نخست‌وزیر آن بود مسئولیت این قتل را متوجه رهبر حزب طالبان، «بیت‌الله مسعود» دانست. وی که خود در یکی از حملات پهپادهای آمریکا در سال 2009 به قتل رسید، هر گونه دخالت در ترور بی‌نظیر بوتو را تکذیب کرد.

پسر بی‌نظیر بوتو، پرویز مشرف را به قتل وی متهم کرده است.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها