امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46191
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا در گزارشی تعداد نمایندگان موافق و مخالف طرح دولت ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان آمریکا در گزارشی تعداد نمایندگان موافق و مخالف طرح دولت باراک اوباما برای حمله به سوریه در مجلس نمایندگان و سنا را بررسی کرد.

بنابراین گزارش، تنها 25 نماینده مجلس نمایندگان تاکنون موافقت خود با حمله را اعلام کرده‌اند که 18 نفر از آنها دموکرات و 7 تن نیز جمهوری خواه هستند.

از سوی دیگر 148 نماینده مجلس نمایندگان مخالف این طرح هستند که 118 نفر از مخالفان جمهوری‌خواه و 30 نفر نیز از نمایندگان دمکرات کنگره هستند.

اکثر نمایندگان این دوره مجلس نمایندگان آمریکا از جناح جمهوری خواه هستند.

در مجلس سنا نیز که اکثریت با دموکرات‌ها است، بنابر گزارش سی‌ان‌ان تنها 24 نماینده موافق حمله هستند که 17 نفر از موافقان دموکرات و 7 تن نیز جمهورخواه هستند.


بنابراین گزارش، مخالفان حمله به سوریه در سنا 23 نفر هستند که 16 نفر جمهوری‌خواه و 7 تن دموکرات هستند و موضع دیگر نمایندگان مجلس نمایندگان و سنا در قبال این مسئله هنوز نامشخص است.

برای قانونی شدن یک طرح در آمریکا باید پس از تصویب در مجلس نمایندگان و تائید در سنا، به امضای شخص رئیس جمهور برسد.

اوباما هفته گذشته تصمیم برای حمله به سوریه را به تائید کنگره آمریکا منوط کرد تا از این طریق مسئولیت تبعات ناشی از حمله به دمشق را از کاخ سفید به کنگره محول کند. نظر سنجی‌ها در آمریکا نشان می‌دهد که اکثر مردم مخالف حمله نظامی به سوریه هستند.

شبکه فاکس نیوز در گزارشی در این باره تصریح کرد که 60 درصد آمریکایی‌ها مخالف رویکردهای دولت این کشور در قبال سوریه هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها