امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4620
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۸
تعداد بازدید: 146
«ابراهیم جعفری» نخست وزیر پیشین و رئیس فراکسیون همپیمانی ملی در پارلمان عراق در حاشیه نشست علمای بیداری اسلامی در تهران به خبرنگار بین الملل خبرگزاری ...

«ابراهیم جعفری» نخست وزیر پیشین و رئیس فراکسیون همپیمانی ملی در پارلمان عراق در حاشیه نشست علمای بیداری اسلامی در تهران به خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد بحران اخیر عراق و اقدامات فراکسیون همپیمانی ملی گفت: ائتلاف همپیمانی ملی تلاش ‌های خود را در راستای رویارویی با مشکلات و تحولاتی که عراق با آنها روبرو شده متوقف نکرده است.

جعفری افزود:عراق از مشکلات کوچک به بحرانی بزرگ رسیده و فراکسیون همپیمانی ملی همیشه برای حل این بحران پیشرو بوده و تلاش می‌کند تا از همه توانایی های خود برای گفت‌وگو با طرف‌های دیگر استفاده کند.

رئیس فراکسیون ملی تأکید کرد که اخیرا برای ایجاد راه‌حل برای این مسأله با همپیمانان خود در فهرست ائتلاف کردستان و فهرست العراقیه که به صورت کلی برادران سنی ما را نمایندگی می‌کنند ارتباط برقرار کرده‌ایم تا از این طریق و با همکاری همپیمانی ملی این بحران را پشت سر بگذاریم.

الجعفری گفت:روز گذشته نیز هیئتی بلند پایه از  کردستان در خانه شخصی من در بغداد حضور پیدا کردند و به دلیل اینکه من در نشست علمای بیداری اسلامی حضور داشتم دیگر اعضای فراکسیون همپیمانی ملی با آنها دیدار کردند.

وی افزود: نیچروان بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان ریاست این گروه را به عهده داشت و گمان می‌کنم که بعد از این گام وزاری کردستان به دولت باز گردند.

نخست وزیر پیشین عراق تأکید کرد که تنها با تلاش برای ایجاد وحدت می‌توان با بحران کشور مقابله کرد.

 وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در مورد نقش علما برای فروکش کردن طایفه گری در عراق گفت: هنگامی که طایفه گری بر اساس دیدگاهی فکری ایجاد می‌شود بسیار بحرانی و خطرناک است که می‌تواند کشور را دچار فاجعه کند و علمای اسلام می‌توانند با استفاده از علم و دانایی خود نقش موثری برای مقابله با آن داشته باشند.

ابراهیم جعفری افزود: هنگامی که بحرانی ظاهرا بر اساس دیدگاه‌های اسلامی شکل گرفته باشد بسیار خطرناک‌تر می‌شود و در برابر گروه‌های گمراه و فتنه‌گر و تحریک کنندگان به تروریسم می‌توانیم از علما کمک بگیریم زیرا آنها می‌توانند سدی در برابر بحران‌ها باشند.

اجلاس علمای بیداری اسلامی از روز دوشنبه با حضور علما و شخصیت‌های سیاسی کشورهای عربی و اسلامی در تهران برگزار شد.
انتهای پیام /ر‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها