امروز : جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 20
۱۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46211
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گری سیک مشاور امنیت ملی سابق دولت آمریکا در تحلیلی درباره طرح حمله نظامی به سوریه و استفاده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گری سیک مشاور امنیت ملی سابق دولت آمریکا در تحلیلی درباره طرح حمله نظامی به سوریه و استفاده ابزاری آن علیه ایران نوشت: یکی از استدلالاتی که برای جلب حمایت از طرح غیرمردمی و افراطی حمله نظامی به سوریه مطرح می‌شود این است که این حمله اعتبار آمریکا در برابر ایران را افزایش خواهد داد.

گری سیک در ادامه نوشت: اما باید به واقعیات هم توجه کنیم؛ ایران تقریبا 25 سال پیش تصمیم گرفت برنامه هسته‌ای خود را پیش ببرد. از زمان شروع این تصمیم، آمریکا به همسایه‌های ایران در شرق و غرب حمله کرد، آمریکا، ایران را با نیروی نظامی محاصره کرد تا امکان بازی آنها را سلب کند، تحریم‌های بسیار شدیدی علیه ایران اعمال کردیم که حتی در تاریخ بی سابقه است.

سیک افزود: ما با ترور دانشمندان هسته‌ای ایران موافقت کردیم و تقریبا مخرب‌ترین حمله سایبری(استاکس نت) در طول تاریخ را علیه سایت‌های هسته‌ای ایران طراحی کردیم. آمریکا همچنین هواپیماهای بدون سرنشین خود را به آسمان ایران فرستاد. علیرغم همه این‌ها ایران به آرامی پیشرفت کرد و به طور مداوم توانایی‌های هسته ای خود را افزایش داد.

وی تاکید کرد؛ ایرانی‌ها تا کنون 2 برابر کشورهای دیگری که به سلاح هسته‌ای دست یافتند زمان صرف کردند اما هنوز سلاح هسته‌ای ندارند. در واقع آنها هرگونه ایده‌ای در این زمینه را رد کرده‌اند.

گری سیک در ادامه نوشت: ایران اکنون یک رئیس جمهور جدید دارد که به دنبال حل و فصل موضوع هسته‌ای است.

گری سیک با بیان اینکه ایرانی‌ها باور ندارند که ما برای حل مساله هسته‌ای ایران جدی باشیم نوشت: آیا حمله نظامی به سوریه این پیش فرض را تغییر خواهد داد و باعث بهبود تصور ایرانی‎ها نسبت به ما می‎شود؟
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها