امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46216
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، سازمان دیده بان حقوق بشر در بیانیه خود آورده است: 47 کشور جهان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الوسط بحرین، سازمان دیده بان حقوق بشر در بیانیه خود آورده است: 47 کشور جهان در بیانیه مشترکی از دولت بحرین خواسته اند که به نگرانی آنها درخصوص محدودیت‌های شدید اعمال شده در بحرین (علیه مردم و مخالفان) رسیدگی کند.

سازمان دیده بان حقوق بشر افزود: این کشورها ادامه بازداشت افراد به مجرد اعمال حق خود در آزادی بیان و برگزاری تجمع مسالمت آمیز را محکوم کردند.

به گفته این سازمان، کشورهای یاد شده از دولت بحرین خواستند تا با کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل همکاری کند و از شورای حقو بشر سازمان ملل نیز خواستند تا اوضاع بحرین را از نزدیک زیر نظر داشته باشد.

سازمان دیده بان حقوق بشر تصریح کرد: این سومین بار از ژوئن سال 2012 میلادی است که گروهی از کشورهای با صراحت بحرین را در شورای حقوق بشر سازمان ملل خطاب قرار داده و از این کشور می‌خواهند که سرکوب را پایان دهد.

این سازمان و سایر نهادهای غیردولتی از شورای حقوق بشر خواستند تا قطعنامه‌ای را درباره وضعیت حقوق بشر در بحرین صادر کند.

در بیانیه سازمان دیده بان حقوق بشر آمده است: درحالی که صلاح علی عبدالرحمن وزیر امور حقوق بشر دولت بحرین در بیست و چهارمین نشست شورای حقوق بشر حضور دارد، کمیساریای عالی حقوق بشر نگرانی خود را همچنین درباره حمله شدید (رژیم بحرین) علیه مدافعان حقوق بشر و تظاهرات کنندگان مسالمت جو ابراز داشت و ناامیدی خود را از عدم همکاری بین دولت ود فتر این کمیساریا اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: فضای حقوق بشر در بحرین با ادامه طرح ادعاها درخصوص شکنجه گری در این کشور – درپی اقدام مسئولان بحرینی در لغو سفر برنامه ریزی شده خوان مندز گزارشگر ویژه سازمان ملل در امر مبارزه با شکنجه در ماه گذشته- رو به وخامت گذارده است.

این بیانیه افزود: مسئولان یک سری قوانین سرکوبگرانه را صادر کرده اند که از جمله از گروه‌های سیاسی خواسته اند که برای دیدار با دیپلمات های خارجی در بحرین یا سازمان‌های بین‌المللی در خارج از بحرین، مجوز کتبی (از دولت) بگیرند و همچنین حق برگزاری اعتراض مسالمت آمیز در شهر منامه پایتخت بحرین از معترضان سلب شده است و جای تاسف است که شورای حقوق بشر همچنان از صدور قطعنامه ای برای درخواست از بحرین جهت پایان دادن به سرکوب و تضمین بازخواست و همکاری با سازکارهای حقوق بشری سازمان ملل دوری می‌کند.

این بیانیه تصریح کرد: باید هیئت وزاری دولت بحرین که در ژنو حضور دارد به پیام های روشن ائتلاف رو به افزایش کشورها و بالاترین مسئول سازمان ملل درزمینه حقوق بشر گوش فرا دهد.

بحرین از سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات مسالمت آمیز مردم برای دستیابی به آزادی و دموکراسی است که با سرکوب مواجه شده است.

رژیم بحرین در این مدت شماری را شهید یا زخمی یا بازداشت و شکنجه کرده و با پرونده سازی به زندان انداخته است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها