امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4622
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۸
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی چمران شب گذشته در نشست خبری خود که در دبیرخانه شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی چمران شب گذشته در نشست خبری خود که در دبیرخانه شورای اسلامی شهر اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه شوراها یکی از ضروریات انقلاب اسلامی ایران است، گفت: هم‌زمانی انتخابات شورا و ریاست جمهوری نگرانی به وجود آورده که رسانه‌ها می‌توانند با تبلیغات مثبت خود ایجاد شور و نشاط در میان مردم از نگرانی آنها بکاهند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر انتخابات ریاست جمهوری از لحاظ بعد سیاسی بر شوراها غالب است، تصریح کرد: همواره امکان بروز حوادث ناخوشایند وجود داشته، اما در یک دیدگاه کلی، عملکرد شوراها مثبت بوده است.

رئیس شورای عالی استان‌ها در ادامه اضافه کرد: رئیس جمهور در دولت آینده باید در برنامه های خود شوراها را محور قرار داده تا بتواند از مزیت این نهاد در کشور استفاده کند.

این مسئول با اشاره به مدیریت یکپارچه شهری گفت: مدیریت یکپارچه شهری به عنوان یکی از اهداف شوراها، از دوره دوم این نهاد مردمی آغاز شد که هنوز به دلیل اختلاف دولت‌ها با شورا این عمل میسر نشده است.

چمران با اذعان بر اینکه شوراها در مسیر برنامه‌های دولت آینده، رایزنی‌هایی با مجلس شورای اسلامی انجام داده، تصریح کرد: یکی از اهداف تشکیل شوراها از بین بردن نظام خشک دستگاه‌های دولتی از جمله شهرداری‌ها است و هر شخصی که ایده داشته باشد، صرف نظر از شخصیت هنری یا ورزش خود، می‌تواند در این راه قدم بردارد.

وی گفت: با اشاره به اینکه تشخیص همسو بودن مصوبات شوراها، بر عهده فرمانداری‌ها است، با اینکه برخی مواقع تصمیم‌گیری‌‌ها سلیقه‌ای بوده، اما فرمانداری‌ها در صورت مخالفت با یک مصوبه شورا، این اختلاف نظر را باید با بیان مواد قانونی و به طور روشن ارائه کنند.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: تا این لحظه شوراها یک هزار شهردار را برای شهرها انتخاب کردند که در این صورت باری از دوش وزارت کشور برداشته‌اند.

این مسئول با تاکید بر اینکه شورا و شهرداری هیچ گاه مقابل یکدیگر قرار نگرفته‌اند، متذکر شد: شهرداری‌ها وظیفه دارند مصوبات شوراها را اجرا کنند، اما همان طور که شورا مصوبه‌ای را ارائه می‌کند باید خود نیز زمینه ساز این تصمیمات برای شهرداری‌ها باشد و در صورتی که یک شهرداری تخلفی را مرتکب شود، شوراها طبق قوانین باید با آن مورد برخورد ‌کنند.
انتهای پیام/63015/ن30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها