امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46225
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۲
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در بیست و دومین گردهمایی ائمه جمعه ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در بیست و دومین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور گفت:‌ ما در بحث مبارزه با شبیه خون فرهنگی باید دو گام اساسی برداریم؛ نخست از نظر علمی، نظری و فکری باید این شبیخون را بشناسیم و بر آن احاطه کامل داشته باشیم آثار متفکران آنها را مطالعه کنیم و تمام زمینه‌ها را بررسی کنیم.

وی افزود:‌ قدم دوم بحث عمل است که ما باید در عمل بتوانیم جوانان خود را به سبک زندگی اسلامی ترغیب کنیم و درستی این مسیر را به آنها بشناسیم.

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: آنچه در مقابل تجدد و برای سبک زندگی مهم است پیدا کردن فرهنگی از درون اسلام است.

وی ادامه داد:‌ قرآن برای ما راهگشا است و ما که به اسلام و خدا ایمان داریم باید از قرآن برای پیدا کردن سبک زندگی مطلوب استفاده کنیم.

رئیس دستگاه قضا تأکید کرد: عقلی که در قرآن به آن اشاره می‌شود عقل ابزاری نیست در صورتی که عقلی که غربی‌‌ها عنوان می‌کنند و به دنبال آن هستند ابزاری است و آنها تنها به دنبال افزایش تولید هستند.

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه قرآن حیات طیبه را برای ما به ارمغان می‌آورد، تأکید کرد: ما باید به خویشتن خودمان بازگردیم و از این حیات طیبه که قرآن به ما داده است استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه نمی‌گویم همه غربی‌ها بی‌دین و ملحد هستند، گفت: این روند مدرنیته و تجدد است که آنها را از دین دور کرده است. انسان متجدد به دنبال ستاندن حق خود از خدا است.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: ما باید صراط مستقیمی که قرآن می‌گوید را برای جوانان خود ترسیم کنیم و آنها را نسبت به آن سبک زندگی آموزش دهیم.

وی تأکید کرد: امروز در جامعه‌ای زندگی می کنیم که قطع ارتباط با دنیا شدنی نیست کتاب‌ها، رمان‌ها، فیلم‌ها و لباس‌هایشان وارد کشور می‌شود البته اینها مظاهر است و همه باید کمک کنیم که این مظاهر جمع شود.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: اما چیزی که مهمتر است بنیادها است که نقش ما طلاب در شکل‌دهی این بنیادها بسیار مهم است باید نسبت به انحطاط غرب و سبک زندگی آنها به جوانان خود هشدار دهیم.

وی با اشاره به اینکه در فرهنگ غربی بی‌تفاوتی نسبت به محیط زیست و جامعه روزافزون شده است، گفت: این آمریکای مدعی حقوق بشر هنوز حاضر به امضای کنوانسیون حمایت از لایه ازن نشده چون به تولیدشان لطمه می‌‌خورد.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: آنچه ما در مقابل این فرهنگ غربی داریم این است که ابتدا نحوه حیات خاصی را در مقابل آن ایجاد کنیم که قرآن حیات طیبه را به ما پیشنهاد می‌دهد.

وی تأکید کرد: باید به نسل جوان تذکر دهیم که ما مستقل از غرب هستیم، ‌مستقل فکر می‌کنیم و از قرآن و سنت سبک زندگی خود را اخذ می‌‌کنیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی ادامه داد: در کنار مباحث علمی و نظری ما باید جوانان و مؤمنان را به حیات طیبه و عقلانی که ریشه آن توحید است هدایت کنیم توحید در سراسر قرآن موج می‌زند.

وی در پایان عنوان کرد که حرف تجدد این است که دولت ها نباید چیزی را به مردم دیکته کنند و بگویند که افراد چگونه زندگی کنند بلکه باید شرایط را فراهم کنند که خود افراد برای خودشان تصمیم بگیرند.

آیت‌الله آملی لاریجانی افزود: در دوره اصلاحات عده‌ای می‌خواستند که ما اینچنین شویم و دولت اینگونه رفتار کند.

رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد:‌ بسیاری از چالش‌هایی که افراد احساس می‌کنند برخاسته از سبک زندگی است و اگر ما بتوانیم سبک زندگی را اصلاح کنیم بسیاری زا مشکلات‌مان حل می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها