امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46239
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در جلسه توجیهی مجلس نمایندگان آمریکا ادعا کرد که منافع ملی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در جلسه توجیهی مجلس نمایندگان آمریکا ادعا کرد که منافع ملی آمریکا ایجاب می‌کند که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را از استفاده مجدد از سلاح‌های شیمیایی باز دارد.

وزیر دفاع آمریکا ضمن تکرار ادعاها درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه گفت: باید تمام توان خود را بکار بگیریم تا حزب الله را از دست‌یابی به سلاح شیمیایی بازداریم.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه تأکید کرد: «تهدید به حمله به سوریه باید ادامه پیدا کند.»

وی گفت پاسخ ندادن به سوریه ایران را تشویق خواهد کرد که برنامه هسته‌ای خود را ادامه دهد.

این اظهارات وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شده که رأی کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه هنوز اعلام نشده است.

ادعای توسل دولت سوریه به حمله شیمیایی در روز 21 آگوست، در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه به شدت این ادعا را رد می‌کند و می‌گوید در شرایطی که پیروزی‌های نظامی به دست آورده و بازرسان سازمان ملل در سوریه به سر می‌برده‌اند، نیروهای دولتی دلیلی برای استفاده از تسلیحات شیمیایی نداشته‌اند.

دمشق همچنین به بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود در آنها از حمله شیمیایی استفاده شده تحقیقات لازم را به عمل آورند. علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته دولت سوریه برای اعتمادسازی دیر وارد عمل شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار