امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46252
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۴
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «بسام الصباغ» نماینده دائمی سوریه در سازمان انرژی اتمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری «روسیا الیوم»، «بسام الصباغ» نماینده دائمی سوریه در سازمان انرژی اتمی تأکید کرد که هرگونه اقدام نظامی علیه سوریه خطرات آسیب وارد شدن به تأسیسات اتمی سوریه را شدت می‌بخشد.

صباغ بعد از دیدار با «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی تأکید کرد که کشورش درخواست روسیه برای بررسی این خطرات از سوی آژانس را تأیید می‌کند.

وی در جمع خبرنگاران افزود: نگرانی دمشق نسبت به پیامدهای هرگونه حمله نظامی علیه سوریه بر تأسیسات اتمی این کشور که تحت نظارت آژانس است را به مدیر کل آژانس انتقال دادم.

نماینده سوریه در آژانس گفت که آمانو تأکید کرده که آژانش مسئول بررسی این مسئله و ارائه گزارشی به کشورهای عضو است.

پیشتر روسیه اعلام کرده بود که مورد هدف قرار گرفتن تأسیسات اتمی سوریه به صورت عمدی و یا غیر عمدی در اقدام نظامی علیه این کشور ممکن است به فاجعه‌ تبدیل شود و از آژانس خواسته بود تحقیقی در این باره ارائه دهد.

از سوی دیگر «ژوزف ماکمانوس» نماینده دائمی ایالات متحده در آژانس تأکید کرد که درخواست تحقیق از عهده مسئولیت‌های قانونی آژانس خارج است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها