امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46263
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از آرامش شکننده‌ای که بیش از دو هفته ادامه داشت و تنها درگیری‌های پراکنده ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، پس از آرامش شکننده‌ای که بیش از دو هفته ادامه داشت و تنها درگیری‌های پراکنده نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح آنها را در هم می‌شکست، از امروز سه‌شنبه می‌رود تا منطقه «برزه» بار دیگر در راس عملیات‌های ارتش سوریه قرار گیرد.

در این ارتباط یگان‌های ارتش سوریه در منطقه «برزه» بر تاکتیک محاصره شدید و مستحکم این منطقه را پیش گرفتند تا گروه‌های مسلح پس از تخریب تمام تونل‌های موجود در این منطقه که مهمترین مامن و پناهگاه آنها به شمار می‌آمد، به طور کامل به محاصره ارتش سوریه درآیند.

به همین منظور یگان‌های ارتش سوریه نقاط تمرکز عناصر مسلح و مهمترین آنها را و همچنین مناطقی که باید از آنها وارد این منطقه شوند، را مشخص کردند.

براساس نقشه ارتش سوریه بوستان‌های برزه که به منطقه برزه متصل است، نقطه آغاز عملیات ارتش سوریه خواهد بود تا پس از آن ارتش سوریه امنیت بوستان‌های بزرگراه بین‌المللی دمشق را تامین کند تا پس از آن پیشروی ارتش سوریه به سمت بوستان‌های «حافظ» به شکلی سریع فراهم گردد، در حالی‌که درگیری‌های جاری در این منطقه میان نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های مسلح، ده‌ها نفر از عناصر کشته و زخمی و بسیاری از مقرهای رو زمینی و زیر زمینی آنها کشف شوند.

این درحالی است که مناطقی همچون «ضهر المسطاح»، «برزة البلد» و خیابان «الحنبلی» از دیگر نقاطی هستند که ارتش سوریه پس از برزه به سرعت عملیات خود را در آنها آغاز خواهد کرد.

یک منبع نظامی ارتش سوریه در این ارتباط به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که یگان توپخانه ارتش سوریه مقرها و مراکز تجمع افراد مسلح در این مناطق را هدف قرار داده و نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه نیز هر ساعت حلقه محاصره عناصر مسلح در این مناطق را تنگ‌‌تر می‌کنند و با قطع کردن ارتباط این مناطق ارتباط عناصر مسلح را با یکدیگر قطع می‌کنند.

این منبع آگاه سوری در ادامه توضیح داد که برخی از نقشه‌های ارتش سوریه پیش از ورود به منطقه برزه تغییر کرده و هر یگان ارتش براساس شرایطی که با آن مواجه است، با عناصر مسلح تعامل خواهد کرد.

وی افزود: شرایط منطقه القابون به گونه‌ای است که موجب شد، ارتش نقطه آغاز عملیات و ورود به این منطقه را تغییر دهد و در این راستا گذرگاهی امن و تهی از تک‌تیرانداز را برای خود فراهم کرده، در حالی‌که پیش از این مقرر بود، ارتش سوریه از محور شمالی وارد برزه شود و سرانجام اینکه هرگونه پیشروی در قابون پیشروی در برزه نیز به شمار می‌آید که در جوار یکدیگر قرار دارند.

این منبع تاکید کرد که نتایج عملیات ارتش سوریه ظرف 24 ساعت گذشته بسیار رضایت‌بخش بوده و هم اکنون تنها چند متر بیشتر با خیابان «الحنبلی» فاصله ندارد که آغاز پاکسازی آن به معنای تسلط ارتش سوریه بر تقاطع «حامیش» و گشودن راه اصلی برزه است تا به این طریق منطقه «البساتین» ظرف حداقل 3 روز در کنترل ارتش باشد تا همزمان با آن تصرف دو منطقه «ضهر المسطاح» و «برزة البلد» و به دست گرفتن کنترل آنها نیز فراهم گردد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها