امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46279
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۰۲
تعداد بازدید: 110
«نزار سکیف» رئیس کانون وکلای سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد: اگر در سوریه نبرد روی دهد، ...

«نزار سکیف» رئیس کانون وکلای سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد: اگر در سوریه نبرد روی دهد، این نبرد تنها محدود به سوریه نمی‌شود، بلکه نبرد با یک پیمان و محور کامل است و سوریه کانون این پیمان و محور به شمار می‌آید.

سیکف تاکید کرد که دوستان و هم پیمانان سوریه چه حزب الله، چه ایران و چه روسیه هیچ‌گاه در برابر این تجاوز دست بسته نمی‌ایستند و ساکت نخواهند ماند.

رئیس کانون وکلای سوریه افزود: نظام سوریه در تمامی زمینه‌ها باید آمادگی لازم را به دست آورد و برای این رخداد استراتژیک باید کاملا آماده و مهیا باشد، چون اگر تجاوزی صورت گیرد، جنگی و تمام عیار را درپی خواهد داشت.

سکیف تصریح کرد: اگر آمریکا وارد جنگ علیه سوریه شود، قدرت این کشور و هم پیمانان آن آشکار خواهد شد. در واقع این جنگ نقطه عطفی تاریخی است و سرآغاز سقوط امپراتوری آمریکا است.

وی افزود: دریای مدیترانه از زمان‌های گذشته شاهد سقوط بسیاری از امپراتوری‌ها از جمله امپراتوری عثمانی، فرانسه و انگلیس بوده و به نظر می‌رسد که هم اکنون زمان سقوط امپراتوری آمریکا فرا رسیده است.

رئیس کانون وکلای سوریه گفت: در صورتی‌که آمریکا به سوریه حمله کند، دولت سوریه پاسخ این تجاوز را خواهد داد و هر کشوری که در جنگ علیه سوریه شرکت کند و یا از نظر لجستیکی از عاملان جنگ حمایت کند یا سرزمینش را در اختیار عاملان جنگ قرار دهد، نظام و ارتش سوریه حق دارد، از خود در برابر آنها دفاع کند.

وی در خصوص عملکرد کانون وکلا چنین گفت: ما در تمامی شعبه‌های خود در استان‌ها اقدام به تشکیل هسته‌های بحران و گروه‌های دفاع مدنی کردیم که در خدمت رسانی، امدادرسانی، سازماندهی و اطلاع رسانی به مردم فعالیت دارند.

نزار سکیف در این راستا گفت: وکلای سوری به عنوان قشر تاثیرگذار جامعه سوریه در عرصه‌های بسیاری حضور دارند و در این لحظه استثنایی تلاش‌های آنها برای دفاع از کشور دو چندان شود.

وی تاکید کرد که مردم سوریه باید در این لحظه تاریخی، یعنی زمان جنگ با فرهنگ مقاومت زندگی کنند و با همه قدرتی که در توان دارند، مقابل دشمنان بایستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار