امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۰۷:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46286
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 70
جواد گوک مدیر کانال تلویزیونی زهرای ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، درباره حمله احتمالی آمریکا ...

جواد گوک مدیر کانال تلویزیونی زهرای ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در آنکارا، درباره حمله احتمالی آمریکا به سوریه هشدار داد که در این حمله ترکیه بیش از همه دچار ضرر خواهد شد.
وی تصریح کرد که هیچ کس نباید از غرب مدد بخواهد، کما اینکه آمریکا نیز به هیچ وجه دست خیر ندارد و وارد هر کشوری که بشود، از آنجا به سادگی بیرون نمی رود.
این مقام ترکیه‌ای تأکید کرد: کسانی که دیروز بغداد را فروختند امروز دمشق به حراج گذاشته اند و فردا نیز تلاش خواهند کرد که تهران را بفروشند.
گوک همچنین تاسیس دولت کردستان از سوی آمریکا و اسرائیل در منطقه را در راستای خدمت به پروژه «ارض موعود» صهیونیست ها دانست.

***متن کامل این گفتگو به شرح ذیل است***

فارس: آمریکا برای نابود کردن سوریه وارد مدیترانه شده است. آیا به عقیده شما تاسیس دولت کُرد در منطقه در راه است؟

اسرائیل با تاسیس رژیم دومی در منطقه موافق است

گوک: همانگونه که چند سال پیش رئیس جمهور اسرائیل گفته بود تاسیس رژیم دومی مانند اسرائیل که مسلمان هم باشد ضرری برای منطقه ندارد، مشخص است که هدف تاسیس دولت کُرد در منطقه است.
البته من از برادران کُرد خود به دلیل این تشبیه عذرخواهی می کنم، اما قطعا تضعیف دولت های منطقه به سود اسرائیل است و اینک ملت های منطقه را از لحاظ روانی برای پذیرش دولتی کرد در منطقه آماده می کنند. یعنی با طرح موضوعاتی نظیر هلال شیعه و یا محور سنی و غیره، در واقع مخفیانه کمربند اسرائیلی را شکل می دهند. تجزیه سوریه را نیز باید در همین راستا ارزیابی کرد.

فارس: به عقیده شما اگر آمریکا وارد سوریه شود، کدام کشورها و ملت‌ها بیش از همه متضرر می شود؟

حمله آمریکا به سوریه بیش از همه به ترکیه ضرر می رساند

گوک: همه متضرر می شوند. در راس همه هم ملت سوریه قرار دارد. امروز سومین کشور امن دنیا را به این حال و روز انداخته اند.
بعد از سوریه ترکیه بیش از همه ضرر دیده و خواهد دید. ناامنی ها در سوریه باعث ناامنی در ترکیه نیز می شود.

فارس: آمریکا و اسرائیل برای تاسیس دولت کرد که وابسته به آنها باشد، آماده حمله به سوریه می شوند. نظر شما در این باره چیست؟

حراج نفت خاورمیانه و پیشکشی به غرب

گوک: به هر حال کسانی که دیروز بغداد را فروختند، امروز هم در تلاش برای حراج دمشق و فردا هم تهران هستند. تحولات امروز قطعاً شبیه تحولات دیروز در این منطقه است. هدف حراج نفت خاورمیانه و پیشکش کردن به غرب است.
به هر حال غرب از لحاظ اقتصادی در مضیقه است. از سوی دیگر در حمله احتمالی تلاش خواهد شد تا پای حزب اله را نیز به میان بکشند، به عبارتی می خواهند با یک تیر دو نشان بزنند. یعنی هم دولت بشار اسد را سرنگون کنند و هم حزب اله را تضعیف کرده و خیال اسرائیل را راحت کنند.

فارس: آمریکا و اسرائیل قصد دارند در آینده نزدیک مسعود بارزانی را به سازمان ملل ببرند تا سخنرانی کند. این امر به منزله اجرای سناریوی تجزیه سوریه و ترکیه و عراق و ایران است. نظر شما در این باره چیست؟

آمریکا دست خیر ندارد

گوک: سخنرانی بارزانی در سازمان ملل به منزله اعلان رسمی دولت کُرد و آماده سازی جامعه بین الملل برای پذیرش این موضوع است.
این در حالی است که می بایست کشورهای منطقه و اتحاد اسلامی را تقویت نمود. کسانی که از غرب انتظار مدد دارند باید بدانند که دست آمریکا خیر ندارد و آمریکا وارد هر کشوری شده به سادگی از آنجا خارج نمی شود. تاسیس دولت کرد هم در راستای خدمت به پروژه «ارض موعود» صهیونیست محسوب می شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار