امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۱۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46288
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 75
«جرج نخله»، نمایند پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: نشست گروه بیست در شرایط ...

«جرج نخله»، نمایند پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: نشست گروه بیست در شرایط استثنایی عرصه بین المللی، به خصوص با توجه به بحران سوریه تشکیل شد.

وی افزود: در این نشست شاهد اختلاف مواضع و دیدگاه‌های شرکت کنندگان درباره بحران سوریه بودیم و اگرچه موضوع سوریه از حیث مبدا در دستور کار این گروه نبود، اماحضور پررنگی در کنفرانس داشت.

نخله گفت: رئیس جمهوری آمریکا براین باور بود، وقتی پای به سن پترزبورگ بگذارد، می‌تواند مواضع کشورهای شرکت‌کننده از جمله روسیه را تغییر دهد، اما او یک نکته را فراموش کرده، اینکه جهان تغییر کرده و آمریکا دیگر قدرت سابق را ندارد و دیگر آنچه را که دیکته می‌کند، کشورها نخواهند پذیرفت.

این نماینده پارلمان سوریه با بیان اینکه نشست گروه بیست بر سر موضوع سوریه اختلاف شدیدی داشت، تاکید کرد که اغلب شرکت کنندگان در این کنفرانس از راهکار سیاسی و دیپلماتیک سخن می‌گفتند و تنها رئیس جمهوری آمریکا و همتای فرانسویش بود که با چنین راهکاری مخالفت داشتند و بر ضرورت حمله به سوریه تاکید می‌کردند.

وی دلیل این رویکرد آمریکا و فرانسه را این باور نادرست آنها مبنی بر استفاده نظام سوریه از سلاح شیمیایی دانست و همه می‌دانند، این بهانه‌ای بیشتر برای دخالت در سوریه نیست.

نخله افزود: موضوع دیگری که آمریکا و فرانسه تلاش دارند، با تجاوز به سوریه آن را محقق کنند، تحمیل تسلط و حاکمیتشان بر جهان است، در حالی‌که آنها باید بدانند که قدرت‌های بین المللی دیگری نیز وجود دارند که مقابل آمریکا و فرانسه قرار بگیرند ویا قدرت‌هایی وجود دارند که بگویند، هیچ‌گاه پا را فراتر از قانون بین المللی نمی‌گذارند و خارج از حیطه مشروعیت بین المللی عمل نمی‌کنند.

این نماینده پارلمان سوریه خاطر نشان کرد: نشست اخیر گروه بیست را باید آغازی بر نظام نوین بین المللی و پایان نظام تک قطبی و یکه‌تازی آمریکا در عرصه بین المللی به شمار آورد.

وی افزود: در حالی‌که صدای ظلم و جنگ بر صدای عقل در آمریکا غلبه کرده و هر احتمالی ممکن و وارد به شمار می‌آید، با این حال ما معتقدیم که این تهدیدات جار و جنجال رسانه‌ای بیش نیست است.

نخله گفت: همه می‌دانند سفرهای جان کری برای گدایی حمایت بین المللی و همراه سازی کشورهای اروپایی با تجاوز احتمالی آمریکا به سوریه و جلب حمایت آنها گوش شنوایی نیافت، چون موضع آمریکا موضعی ظالمانه است و این خود آنها بودند که سلاح شیمایی را به کار بردند، زیرا ارتش سوریه حتی اگر سلاح شیمیایی در اختیار داشته باشد، آن را علیه ملت خود استفاده نمی‌کند، به ویژه آنکه ارتش سوریه هم اکنون در موضع قدرت و پیشرفت قرار دارد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها