امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46289
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 111
«شادی احمد»، یکی از مشاوران دولت سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: طرح ابتکاری روسیه برای ...

«شادی احمد»، یکی از مشاوران دولت سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، تاکید کرد: طرح ابتکاری روسیه برای نظارت بین المللی بر ذخایر شیمیایی سوریه و استقبال سوریه از این طرح برای پایان دادن به دستاویزهای آمریکا برای حمله احتمالی به سوریه است.

احمد در این ارتباط تاکید کرد که دمشق تلاش می‌کند، به این طریق آمریکا را مقابل هم پیمانانش، کنگره و ملت خود در تنگنا قرار داد. 

وی تصریح کرد: دولت آمریکا نتوانست برای حمله به سوریه بهانه قانع کننده‌ای جز استفاده نظام سوریه از سلاح شیمیایی بیابد و زمانی‌که سوریه این دستاویز را از آمریکا بگیرد، به این معناست که معادله سیاسی را به سود خود تغییر داده است.

احمد افزود: آنچه تحت عنوان ذخایر شیمیایی در سوریه از آن یاد می‌شود، از زمان‌های گذشته و نه به تازگی در سوریه تدارک دیده شده و در حقیقت این ذخایر سلاح‌های بازدارنده‌ سوریه برای رویارویی با رژیم صهیونیستی هستند، اما بیش از 15 سال است که با پیشرفت توانمندی‌های موشکی سوریه، مفهوم سلاح شیمایی به مقابله و رویارویی هسته‌ای با اسرائیل تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: بر کسی پوشیده نیست که سوریه دارای بزرگترین سامانه موشکی در خاورمیانه است و خالی شدن این کشور از سلاح شیمیایی هرگز توان بازدارندگی سوریه را تضعیف نکرده و در آن خللی وارد نمی‌کند .

شادی احمد گفت: این پیشرفت جدید در روند بحران سوریه بی‌تردید بر کشورهای منطقه به ویژه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، ترکیه و معارضان خارج‌نشین سوریه تاثیر خواهد گذاشت، ویژه اینکه این کشورها تمایل زیادی برای حمله نظامی آمریکا به سوریه داشتند.

وی افزود: از سوی دیگر اعلام سوریه مبنی براینکه ذخایر تسلیحات شیمیایی در اختیار ندارد، بر این نکته تاکید می‌کند که ارتش سوریه هرگز سلاح شیمیایی به کار نبرده است و کسانی که دست به چنین جنایتی زده‌اند، گروه‌های مسلح هستند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها