امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46291
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۰۲
تعداد بازدید: 55
«حمدی عبدالعظیم»، کارشناس امور اقتصادی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد که خارج کردن هفت ...

«حمدی عبدالعظیم»، کارشناس امور اقتصادی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، تاکید کرد که خارج کردن هفت بانک ایرانی از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا تحول جدیدی برای ایران به شمار می‌آید که به سود این کشور و اقتصاد آن خواهد بود.

وی تاکید کرد: این اقدام اتحادیه اروپا بدون تردید بازتاب بسیاری بر اقتصاد ایران در داخل خواهد داشت و به رشد مجدد آن کمک خواهد کرد و تاثیر بسیاری بر رفع دیگر مجازات‌ها خواهد داشت.

عبدالعظیم در ادامه افزود: ایران در تمام طول دوره تحریم اقتصادی در مقابل تمام این فشارها ایستادگی کرده و اگر این مجازات‌ها به طور کامل رفع شود، بدون تردید ایران دارای اقتصاد بسیار قدرتمندی در کنار برنامه هسته‌ایش خواهد داشت.

این کارشناس امور اقتصادی مصر تاکید کرد: ایران قدرتمند از بُعد اقتصادی می‌تواند موازنه‌های قوای اقتصادی را در خاورمیانه تغییر دهد، چون مقاومت ایران در برابر مجازات‌های شدید غرب و ادامه فعالیت این اقتصاد، دلیل قاطعی بر این امر است که اگر تحریم‌های غرب علیه ایران لغو شود، اقتصاد ایران می‌تواند، موفقیت‌های بزرگی را محقق کند.

عبدالعظیم به این نکته اشاره کرد که رفع تحریم از هفت بانک ایرانی تنها مدت کوتاهی پس از لغو تحریم چند بانک دیگر صورت می‌گیرد و این بی‌تردید در تجارت و مبادلات تجاری ایران با دیگر کشورها را بدون مانع و مشکل فراهم می‌کند و این منافع اقتصادی و سودهای تجاری بسیاری به همراه دارد.

وی تاکید کرد که حاکمیت ایران بر تنگه هرمز به اقتصاد ایران در رشد و نمو سریعش به ویژه پس از رفع تمام تحریم‌ها کمک شایان خواهد کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها