امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46304
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، تیم فوتبال شهرداری یاسوج در سه سال اخیر به عنوان یک مدعی در فوتبال کشور شناخته شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یاسوج، تیم فوتبال شهرداری یاسوج در سه سال اخیر به عنوان یک مدعی در فوتبال کشور شناخته شده است.

تیم فوتبال شهرداری که برخی پایه‌گذار آن را محمد بهرامی، شهردار اسبق و عده‌ای نیز حمزه دامیده، مدیرکل پیشین تربیت بدنی می‌دانند، امروز برخلاف چند سال اخیر حال و روز خوشی ندارد.

اگرچه در همین دو سه سال اخیر با قرص و دارو این تیم سرپا نگه داشته شد و خطر انحلال یکی پس از دیگری از بیخ گوش آن گذشت، اما امروز با آن روزها متفاوت است و انگار هیچ سپری یارای مقابله در برابر تیرهای کشنده نیست.

سخن از زندگینامه پر فراز و نشیب تیم فوتبال شهرداری یاسوح دیگر بیان دوباره آن در حوصله نویسنده و خوانند نیست، چراکه همه با این عمر کوتاه سه یا چهار ساله آشنایی کامل دارند و هر فوتبال‌دوستی می‌داند که شهرداری چه روزهای خوب و چه ایام سختی را پشت سر گذاشت تا امروز در فوتبال ایران لقب یکی از پرطرفدارترین باشگاه‌های ورزشی را به خود اختصاص داد.

تیم فوتبال شهرداری یاسوج چنان در میان هواداران و مردم استان محبوب شده بود که یادمان نرفته در بوشهر مهد فوتبال ایران بیش از ایرانجوان احساس میزبانی می‌کرد و یا در تهران مقابل استقلال آسیا هواداران خود را با هلهله و صدای لرکه به همراه و پشتیبان داشت.
نام یاسوج پایتخت طبیعت ایران با شهرداری یاسوج عجین شده و امروز همه این شهر زیبا و آرام گرفته در آغوش دنا را با تیم فوتبال شهرداری یاسوج می‌شناسند.

یاسوج سال‌های سال بود که با همه ظرفیت‌ها و استعدادها در میان 31 خواهر و برادر ناتنی مهجور و بی‌نام و نشان مانده بود که شهرداری یاسوج این عروس طبیعت را از گمنامی به سوی نام‌آوری رهنمون ساخت.

تیم فوتبال شهرداری یاسوج با عمر کمی که دارد توانسته به اندازه چندین و چند رسانه و کتاب و بروشور و عکس و چه و چه، نام یاسوج و کهگیلویه و بویراحمد را تبلیغ کند.
اشتباه نیست اگر فکر کنیم هزینه سالیانه یک تا 1.5 میلیاردی برای این کار ارزش آن را داشت، کاری که با چندین 10 میلیون خرج کردن از راه‌های دیگر نشدنی به نظر می‌رسد.

هنوز شادمانی جوانان کهگیلویه و بویراحمدی در روزهای حذف نام‌آوران فوتبال یعنی امیر قلعه‌نویی و مجید جلالی در قلعه عقاب‌ها از یادها نرفته و هیچگاه خاطره حذف تراکتورسازی و فولاد و مس کرمان در میان هلهله و هیاهوی لرکه شیر بچه‌های لر از خاطره‌ها محو نمی‌شود.

اما امروز اوضاع به گونه‌ای دیگر است، شورای شهر جوان شده و انگار برعکس همه جای دنیا که جوان‌ها به ورزش بیشتر بها می‌دهند در این جا اوضاع به گونه‌ای دیگر است.

اکنون آنگونه که از شواهد و قرائن معلوم است، همه مشکلات شهری یاسوج را به دلیل حضور این تیم در عرصه می‌دانند.
باید از اعضای جدید شورای شهر یاسوج پرسید که چرا شفاف و صریح به مردم و جوانان این شهر اعلام نمی‌کنید که گره مشکلات مالی تنها با انحلال تیم فوتبال شهرداری باز می‌شود.

چرا شفاف و صریح پس از انتخاب خود با سرمربی حرفه‌ای تیم فوتبال شهرداری یاسوج که در فوتبال، دنیا دیده به شمار می‌رود نشستی صمیمی برگزار نکردید و مشکلاتی را که خود می‌دانید بازگو نکردید تا با آرامش خاطر ساکش را بردارد و از یاسوج با دل خوش برود.

چرا در مصاحبه‌های رنگارنگ خود از ورزش و تیم‌داری دفاع کردید و در پشت درب‌های بسته این‌گونه تصمیم نگرفتید.

صدای ناقوس انحلال تیم فوتبال شهرداری یاسوج اکنون به گوش می‌رسد و دیر یا زود این تیم هم به تاریخ خواهد پیوست، اما جوانان یاسوجی هیچ‌گاه داستان غم‌بار عمر کوتاه تیم محبوب و ناکام خود را فراموش نخواهند کرد.

چرا باید کاری کنیم که جواد زرینچه سرمربی تیم فوتبال شهرداری چنان از دست کارهای ما عاصی شود که فرار را بر قرار ترجیح دهد و یاسوج را تنها با چند رفیق خوب و نه با خاطرات یک تیم فوتبال برای همیشه به فراموشی بسپارد.
بیاییم و از جوانانی که به ما برای بر دوش کشیدن امانت اعتماد کردند یک بار هم که شده بپرسیم که آیا با بستن درب تیمی که به عشق آن هفته‌ها را سپری می‌کردند، موافقند یا نه؟

سرمربی تیم فوتبال یاسوج یا همان بازمانده پر افتخار جام جهانی 98 فرانسه همانی که با پاس طلایی خود بوش پسر را در یک شب رؤیایی کلافه کرد با دلی پر از درد با یاسوج ما خداحافظی می‌کند و حاضر نیست به قول خودش برای منفعت خود به این مردم و هواداران نامردی کند.

زرینچه در همین خصوص به خبرنگار فارس می‌گوید: در این چند ماه خیلی چیزهای خوبی نشنیدم و به همین خاطر بهتر دیدم که دیگر در کنار تیم فوتبال شهرداری یاسوج نباشم.

سرمربی پیشین تیم فوتبال شهرداری یاسوج ابراز کرد: از دو ماه پیش مرتب به آقای نگین‌تاجی می‌گفتم شرایطی وجود ندارد که بخواهم به شما کمک کنم؛ به همین خاطر از همان موقع دریافتم که ادامه کار در یاسوج غیرممکن است.
وی تصریح کرد: به آقای نگین‌تاجی از همان موقع گفتم که شما آن چیزی را که من می‌خواستم نتوانستید برآورده کنید و به همین دلیل دوست نداشتم که خدای ناکرده با احساسات پاک جوانان و مردم فوتبال‌دوست استان بازی شود.

این مربی شاغل در لیگ دسته اول فوتبال کشور مرام خود را جدای از هرگونه نامردی دانست و متذکر شد: اگر می‌خواستم خدای ناکرده به مردم و جوانان این استان ذره‌ای نامردی روا بدارم، می‌توانستم با این تیم کار کنم و بعد از گذشت سه تا چهار هفته تمام و کمال پولم را بگیرم و از این شهر بروم، اما همه ما را در این فوتبال با خصلت‌های دیگر می‌شناسند و اصولاً برای خودم در فوتبال جیبی ندوخته‌ام.
وی با قدردانی از همه محبت‌هایی که در شهر یاسوج به خودش شده، خاطرنشان کرد: هیچ چیز که در این شهر عایدمان نشده؛ تنها هوادارن خوب، چند دوست، رفیق خوب و پاک بوده که به داشتن آن‌ها افتخار می‌کنم.

بازیکن سابق تیم‌های ملی و استقلال تهران تصریح کرد: چون نمکدان ‌شکن نیستم و دلم به حال فوتبال این مملکت و استان شما می‌سوزد بعد از اردوی تهران به آقایان گفتم که تیم خوبی دارید و با فرد دیگری کار را ادامه دهید، چراکه من با تفکر و دیدگاهی دیگر به این تیم می‌اندیشیدم، اما چیز دیگر دیدم.

در همین خصوص سید پرویز موسوی، رئیس هیئت فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد معتقد است که تیم فوتبال شهرداری یاسوج هرگز منحل نخواهد شد.

وی معتقد است که همه تیم‌هایی که نام شهرداری را با خود دارند دچار چنین وقفه‌ای می‌شوند؛ کما اینکه در دو سال گذشته و با رفتن محمد بهرامی چنین وضعی به وجود آمد.

موسوی با ابراز این سخن که اگر زرینچه استعفا داده، کاری عجولانه بوده، گفت: زرینچه آدم بزرگی در فوتبال این کشور است که انتظار صبر و تحمل بیشتری از او می‌رود.

وی یادآور شد: حتم دارم که شورا و شهردار جدید هم بی‌علاقه به فوتبال نیستند و در ادامه این تیم را همراهی و یاری می‌کنند.

حال منتظر می‌نشینیم تا شفاف و پوست‌کنده از متولیان جدید امور تصمیم‌گیری برای شهر یاسوج در خصوص آینده تیم فوتبال شهرداری بشنویم و اگر همگی بر این نکته صحه گذاشتند که گیر رفع مشکلات آن‌ها در باب هزینه‌های شهری و پرداخت معوقه کارگران بی‌نوا، تیم فوتبال شهرداری است ما نیز همنوای آن‌ها خواهیم شد.
=================
گزارش از داریوش بهنیازاده
=================
انتهای پیام/2571/ذ40 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها