امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 26
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46312
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۱
تعداد بازدید: 123
حمیدرضا ترقی عضو جمعیت مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اتفاقات اخیر شورای ...

حمیدرضا ترقی عضو جمعیت مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اتفاقات اخیر شورای شهر تهران گفت: به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان در این دوره نیز قصد دارند شورای شهر را سیاسی کنند و مسیر خدمت به مردم را به سوی تأمین منافع جناحی خودشان سوق دهند.
وی ادامه داد:‌ طبیعتاً این مسئله موجب کاهش کارآیی شورای شهر خواهد شد و آثار و تبعات آن برای مردم تهران بسیار نگران کننده خواهد بود.
ترقی  در ادامه پیشنهاد داد: اگر اعضای شورا بخواهند به سوگندی که خوردند پایبند نباشد و منافع حزبی‌شان را به منافع ملی ترجیح دهند؛ بهتر است دستگاه قانونگذار یک فکر اساسی برای تغییر قانون شوراها کند و در واقع با اصلاح این قانون، کاری کند که اگر شوراها با حضور برخی افراد سیاسی شود و کارآیی خدمت‌رسانی را از دست بدهد؛ امکان عزل و برکناری اعضا وجود داشته باشد و در نهایت بتوان از اعضای علی‌البدلی که مردم به آنها رأی داده‌اند استفاده کرد.

عضو جمعیت مؤتلفه اسلامی با اشاره به انحلال شورای اول شهر تهران و تحصن اصلاح‌طلبان در مجلس ششم، یادآور شد: تجربه در سال‌های اخیر نشان داده است که هر زمان شورای شهر به سمت سیاست کاری رفته، دستاوردی جز اختلاف و درگیری حاصل نشده است. نمونه این اتفاقات را را هم در شورای اول شهر تهران  شاهد بودیم و هم در مجلس ششم. تاریخ نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان هنوز از بلوغ سیاسی لازم برای استفاده از فرصت در راستای خدمت به جامعه برخوردار نشده‌اند و سعی می‌کنند از این فرصت‌ها به جای خدمت به مردم برای دستیابی به اهداف جناحی خودشان استفاده کنند.

ترقی در ادامه به اظهارات مسجد جامعی بر علیه راستگو اشاره کرد و افزود: اگر رأی به قالیباف مفهومش خیانت است، مسجد جامعی باید در 4 سالی که قالیباف در شهرداری خدمت می‌کرد در این رابطه موضع می‌گرفت اما حالا چه اتفاقی افتاده که پس از 4 سال رأی خانم راستگو به قالیباف خیانت تلقی می‌شود.

عضو جمعیت مؤتلفه اسلامی با تمجید از مدیریت چمران به عنوان رئیس شورای شهر در طول 4 سال گذشته خاطرنشان کرد: در شورای شهر سوم نیز تعدادی از اصلاح‌طلبان حضور داشتند اما مدیریت چمران که برمبنای اصولگرایی و به دور از سیاسی‌کاری بود، توانست شورا را در آرامش هدایت کند و زمینه خدمت بیشتر را برای مردم فراهم کند.

ترقی ادامه داد: درحالی که در همین مدت کوتاه که شاهد مدیریت اصلاح‌طلبان هستیم می‌بینیم فشارهای بیرونی سیاسی بر انتخابات و تصمیمات دوستان آنقدر اثرگذار است که به عنوان مسئله اصلی مطبوعات درصدر اخبار رسانه‌های اصلاح‌طلب قرار می‌گیرد.

وی متذکر شد: مدیریت اصلاح‌طلبان مدیریت آرامش‌بخش در راستای خدمت به مردم نیست بلکه اینگونه مدیریت‌ به تقویت تنش‌ها و تشدید چالش‌های سیاسی منجر می‌شود.

عضو جمعیت مؤتلفه اسلامی در پایان با بیان اینکه اعضای شورا باید وامدار مردم باشند نه جناح‌های سیاسی، افزود: وظایفی که در شورا برای اعضا در نظر گرفته شده است در راستای خدمت به مردم است نه خدمت به احزاب و جریان‌های سیاسی. بنابراین اگر این افراد از مسیر خدمت به مردم خارج شوند و منافع حزبی را به منافع مردم ترجیح دهند مطمئناً از وظیفه خود عدول کرده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها