امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46314
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در پیام خود به کنگره بین‌المللی امامزادگان تأکید کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری در پیام خود به کنگره بین‌المللی امامزادگان تأکید کرده است: این ارتباط خود نوعی دعا و راز و نیاز با خداوند از طریق واسطه‌های فیض است، که با این تکریم و بزرگداشت خالصانه، روح شیفتگا و علاقمندان به خاندان اهل بیت (ع) صفا یافته و درهای رحمت الهی گشوده و فیضات ربانی از هر طرف به سوی آنها جاری می‌گردد.

در بخش دیگری از این پیام آورده شده است: در حقیقت درس آموختن، سیر در فضلیت‌ها، تکریم و تعظیم در برابر کسانی است که فانی در معبود خویش گشته و جز رضای حضرت دوست راهی را نپیموده اند، مراقد مطهر اهل بیت و امامزادگان (ع)، به عنوان کانون های جوشش عواطف و احساسا ت دینی برای همگان جذاب است ،لذا ضمن شناساندن و معرفی صحیح انها به عموم مردم باید از این امکانات در معرفی احکام دینی استفاده نمود.

در ادامه این پیام آمده است: مراقد مطهری که افراد با همه گرایش ها و سلیقه ها جذب آن اماکن متبرکه می شوند ، بهترین فرصت است که باید علاوه بر ارتباط معنوی مردم با امامزادگان و ترویج صحیح آداب زیارت ، دربعد معرفتی آموزه های اهل بیت (ع)نیز از ان بهر برد. قالب هنر ، توجه به معماری اسلامی ایرانی ،استفاده از شیوه های جدید و بیانی روشن و همچنین استفاده مطلوب از ظرفیت ها ی رسانه ملی می تواند در بعد معرفتی ایده های دینی را به جامعه امروزبه ویژه نسل جوان منتقل نماید.

در این پیام بیان شده است: در زندگی امامزادگان مسائل بسیار زیادی وجود دارد که اگر شناسانده شود موجب ماندگاری دین و تکریم شعائر بزرگ الهی خواهد شد و برکات زیادی را نصیب جامعه وامت اسلامی و حتی عموم بشریت می‌کند.

در بخش پایانی این پیام آمده است: توجه به موضاعات نظیر سیره و جایگاه امامزادگان در بیداری و مقاومت اسلامی در طول تاریخ ، ایستادگی در برابر استبداد و ظلم، هجرت برای خدا، تلاش برای ایجاد امت واحده و تربیت منتظران حقیقی موضوعاتی است که می طلبد متولیان و پژوهشگران اهتمام ویژه و جدی تری را به این مهم معطوف دارند، امید است بیش از این شاهد این چنین فعالیت های ارزشمند بوده و در راستای تقویت باورها و ارزش‌های دینی  و معارف ناب مکتب انسان‌ساز اهل بیت عصمت و طهارت (ع)برداریم.
انتهای پیام/63001/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها