امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46316
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام علی محمدی عصر امروز در اولین کنگره بین‌المللی امامزادگان در جمع علما و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حجت‌الاسلام علی محمدی عصر امروز در اولین کنگره بین‌المللی امامزادگان در جمع علما و فضلای مدعو، اظهار کرد: سزوار بود که اولین کنگره بین‌المللی امامزادگان در اصفهان برگزار شود.

وی ادامه داد:‌ تجلیل از امامزادگان و اولاد ائمه اطهار (ع) یک وظیفه قرآنی و اجابت خاص پیامبر (ص) است، چراکه پیامبر اکرم (ص) اجر و مزد رسالت خودش را مودت و احترام به اولاد و اهل بیت (ع) خود قرار داد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خاطرنشان کرد: ‌نکته دیگری که باید در این کنگره به آن بپردازیم، احترام و ارادت همیشگی ایرانیان به اهل بیت (ع) و امامزادگان است.

محمدی ابراز داشت: ‌این افتخار ما ایرانیان است که در دوران غربت اهل بیت (ع) و اولاد آنها، مردم مسلمان ایران امامزادگان را با احترام و ادب با آغوش باز مورد استقبال خود قرار داده و پذیرای این بزرگواران بودند.

وی تصریح کرد: افتخار میزبانی ایرانیان از امامزادگان نباید به دست فراموشی سپرده شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در باب تشکیل از امامزادگان هدف دیگر را اینچنین، عنوان کرد: تجلیل از این بزرگواران باعث ‌الگوسازی برای جوانان و نوجوانان است. دشمنان اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) درصدد این بوده و هستند که الگوهای دروغین را به جوانان کشور معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: این درحالی است که امامان و امامزادگان به عنوان الگوهای راستین بوده و هستند که اگر ما تلاش نکنیم و این الگوها را به جامعه معرفی نکنیم، دشمن الگوهای تقلبی خود را معرفی خواهد کرد.

محمدی بیان داشت: چقدر بجا و سزاوار است که این افراد را به عنوان الگو معرفی کنیم. تجلیل از امامزادگان و نکوداشت نام و یاد آن بزرگواران تجلیل از مقام شهادت و شهدا است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور متذکر شد: هدف دیگری که می‌توان در تجلیل از امامزادگان به آن اشاره کرد، روحیه مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن و ظلم‌ستیزی است.

وی یادآور شد: پرداختن به موضوع رفتار مقاومت‌وار و ظلم‌ستیز امامزادگان باعث افزایش و تقویت روحیه ایستادگی و دشمن‌ستیزی در جامعه اسلامی خواهد شد.

وی تأکید کرد: در زمان سختی و مشکلات فشار روحی و سختی و مشکلات مسلمانان مأوا و پناهی جز اهل بیت (ع) نخواهند داشت و با تجلیل از مقام شامخ امامزادگان باعث فرهنگ‌سازی این امر در بین نسل‌های جوان خواهد شد.

محمدی در پایان ابراز کرد: تجلیل از امامزادگان مقابله با تفکر غلط وهابیت، تکفیری‌ها و سلفی‌ها است.
انتهای پیام/63001/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها