امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46317
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان علی جنتی امشب در نخستین کنگره بین‌المللی امامزادگان در جمع علما و اندیشمندان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان علی جنتی امشب در نخستین کنگره بین‌المللی امامزادگان در جمع علما و اندیشمندان بین‌المللی مدعو اظهار کرد: در طول قرن‌های گذشته هر روز شجره طیبه خاندان رسول‌الله پرثمرتر بوده و دشمنان اسلام را نابود و زبون‌تر ساخته است.

وی بیان کرد: با وجود دشمنی بدخواهان این سلاله طیبه همواره دارای برکت برای اسلام بوده است و انوار درخشان این سلاله پاک هر روز شعاع بیشتری پیدا کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ایرانیان که با آغوش باز پذیرای دین اسلام شده‌ بودند، از فرزندان عصمت و طهارت به شایستگی پذیرایی کردند و افتخار می‌کنند که چند هزار امامزاده را در میهن خود جای داده‌اند.

وی اذعان داشت: امامزادگان سفیران فرهنگی اسلام ناب محمدی بوده‌اند که خواسته یا تحت فشار خلفای ظالم عباسی و بنی امیه ناخواسته به این کشور رو آوردند.

جنتی تصریح کرد: سرزمین ایران قرن‌ها است که از رایحه شقایق‌های وجود اولیاء‌الله و اولاد آنها بهره برده است.

وی بیان داشت: شکوفاهای امامان عصمت و طهارت که در شهرهای این کشور خفته‌اند با وجود مقدس خود این سرزمین را مشمول برکات کرده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: وجود مبارک علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و حضرت معصومه (س) در ایران و هزاران حرم امامزادگان در سراسر ایران جزء فرهنگ و سنت این مردم شده است.

 وی اظهار داشت: حضور امامزادگان بر این سرزمین بهترین بستر برای ارتباط عاطفی با اولیاء دین و رشد دینی فراهم می‌کند.

جنتی متذکر شد: توسل به اهل بیت عصمت و طهارت جزئی از آموزه‌های دینی است که بر جان و قلب ایرانیان نقش بسته است.

وی با بیان اینکه در فرهنگ شیعه همه چشم امید به شفاعت و کرم اهل بیت دوخته‌اند، گفت: امامزادگان عامل پیوند و استحکام، فرهنگ و زندگی به شمار می‌روند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: حرم امامزادگان یکی از بهترین مراکز فرهنگی به شمار می‌آید، معماری حرم‌های امامزادگان هر یک به تنهایی به گنجینه‌هایی از آثار هنری برجسته مبدل شده است.

وی بیان کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه در ایران جلوه‌ای از زیبایی‌های بصری و نمونه‌‌‌ای از فرم‌های نمادین با باورهای اعتقادی است.

جنتی خاطرنشان کرد: نقش اعتقادی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی امامزادگان فراوان و قابل توجه و برنامه‌ریزی برای مردم و گردشگران است. نکته‌ای که در سال‌های اخیر به همت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور میسر شده است. البته جای کار بسیاری همچنان باقی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: من لازم می‌دانم که در آئین افتتاح کنگره و جمع نورانی از همه بزرگوارانی که سراسر دنیا در این مراسم شرکت کرده‌اند، صمیمانه تشکر کنم.

وی در پایان سخنان خود با جمله‌ای از روایات معصومین خاتمه داد: «هر که قادر به زیارت ما نیست دوستان صالح ما را زیارت کند».
انتهای پیام/63001/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها