امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46323
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ از کاشان، علی مسعودنیا سه‌شنبه‌شب در سالن اجتماعات هتل نگارستان کاشان با تبریک هفته تعاون به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس‌ از کاشان، علی مسعودنیا سه‌شنبه‌شب در سالن اجتماعات هتل نگارستان کاشان با تبریک هفته تعاون به تعاون‌گران کاشانی اظهار داشت: 17 تعاونی گردشگری به ثبت رسیده در کاشان فعال است که از این تعداد 13 شرکت تعاونی زیر مجموعه اتحادیه گردشگری شهرستان هستند.

وی، برگزاری همایش‌هایی با موضوعات تعاون، اشتغال و گردشگری، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، امنیت گردشگری، زیرساخت‌های اقامتی، ساماندهی رستوران و آشپزخانه‌ها، آثار تاریخی کاشان، هدایا و سوغات کاشان، استخراج آمار و ارقام در حوزه گردشگری را در توسعه صنعت گردشگری کاشان تأثیرگذار دانست.

مدیر اتحادیه گردشگری شهرستان کاشان در ادامه، عدم ثبات مدیریت در حوزه میراث فرهنگی شهرستان کاشان را از مهمترین رکود این صنعت در منطقه کاشان قلمداد و تأکید کرد: توسعه گردشگری، حفظ آثار تاریخی و رفع مشکلات فرادستی در کاشان نیازمند تدوین برنامه جامع و همه‌ جانبه است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان کاشان رتبه پنجم درآمدهای گردشگری کشور را در اختیار دارد افزود: در توسعه صنعت گردشگری کاشان علاوه بر آثار تاریخی، باید به پیشینه مذهبی آن نیز توجه شود.

مدیر اتحادیه گردشگری شهرستان کاشان آموزش راهنمایان گردشگری و ایجاد زمنیه‌های گردشگری در کاشان را به عنوان دو پیش فاکتور اساسی در حذب توریسم و رونق اقتصادی دانست و یادآور شد: علاوه بر این، ایجاد زمینه‌ سفرهای ارزان قیمت، رونق اقتصادی گردشگری کاشان را دو چندان می‌کند.

مسعودنیا با اشاره به اینکه سالانه بیش از 5 میلیون گردشگر از جاذبه‌های طبیعی و اماکن تاریخی کاشان بازدید می‌کنند عنوان کرد: تسریع در ایجاد امکانات رفاهی و اقامتگاهی کوچک و بزرگ، آمار گردشگران منطقه کاشان را به دو برابر افزایش می‌دهد.

به گفته وی، حوزه گردشگری، عرصه وسیع درآمدزایی در عرصه کار و اشتغال است که می‌تواند شکوفایی اقتصادی و رونق کسب و کار را در شهرستان تاریخی کاشان ایجاد کند.

مدیر اتحادیه گردشگری شهرستان کاشان در ادامه لازمه پیشرفت و توسعه را توجه به امر تعاونی‌ها، تعامل و همکاری همه بخش‌های وابسته به صنعت گردشگری از جمله تعاونی‌های گردشگری، دفاتر مسافرتی، هتل‌ها و رستوران‌ها و همچنین نظارت و همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دیگر دستگاه‌های مرتبط دانست.

همایش تعاون، اشتغال و گردشگری با حضور مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت میراث ، مدیر اتحادیه گردشگری کاشان و فعالان حوزه گردشگری منطقه، همراه با برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری کاشان در سالن اجتماعات هتل نگارستان کاشان برگزار شد. 
انتهای پیام/2406/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها