امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46345
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در جلسه شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، احمد تویسرکانی در جلسه شورای سیاست‌گذاری این سازمان با اشاره به اجرای طرح ثبت آنی معاملات از اواخر شهریور ماه سال جاری در کشور، گفت: مقطع زمانی آزمایشی این طرح از اواخر مردادماه و در سطح 4 هزار و 428 دفترخانه اسناد رسمی آغاز می‌شود.

وی افزود: تمامی مراحل کار به نحو دقیق اجرایی و نقص‌های احتمالی شناسایی شده، همچنین طی این مدت تعداد 29 هزار 289 عنوان سند مختلف به صورت آزمایشی در سیستم صادر شده است.

معاون قوه قضائیه در ادامه تصریح کرد: اجرای ثبت آنی معاملات یکی از سیاست‌های محوری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و از تکالیف قانونی برنامه پنجم توسعه کشور است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حال تحقق است.

وی یادآور شد: ثبت آنی معاملات مانند کوه یخی است که تنها قسمت کوچکی از آن قابل رؤیت است و این اقدام اساسی و زیربنایی که آثار و نتایج ملی و بسیار تعیین کننده دارد، در گذر زمان خود را نشان خواهد داد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر ظرفیت‌های قانونی و آثار اقدامات ادارات اجرای ثبت در کشور گفت: در این زمینه نیازمند تحول اساسی و مبنایی هستیم.

وی گفت: سیاست سازمان در این راستا این است که تمامی تقاضاها که توجیه قانونی دارد در ادارات اجرا بدون محدودیت، پذیرش و اجرائیه صادر شود.

تویسرکانی پیش‌بینی ساختار قوی و منسجم برای ادارات اجرای مفاد اسناد رسمی را از پیش نیازهای این عرصه برشمرد و گفت: ظرفیت کنونی ادارات اجرای اسناد رسمی نیز باید کاملا" شناسایی و به حداکثر بازدهی در پاسخگویی به مطالبات جامعه برسند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها