امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46349
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 72
مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: یکی از علت‌هایی که وضعیت تشکیل خانواده را دچار مشکل کرده این است که خانم‌های متأهل فرصت شاغل شدن را ...

مینو اصلانی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: یکی از علت‌هایی که وضعیت تشکیل خانواده را دچار مشکل کرده این است که خانم‌های متأهل فرصت شاغل شدن را ندارند لذا از همان ابتدای تحصیل سعی می‌کنند به دنبال شغل باشند.

وی ادامه داد: در تدوین و ارائه طرح جامع «جمعیت و تعالی خانواده» قطعاً کار کارشناسی صورت گرفته است و با آسیب شناسی وضعیت موجود این طرح تدوین شده است.

اصلانی تصریح کرد: البته در این طرح قرار نیست که دختران مجرد استخدام نشوند بلکه اولویت استخدام با خانم‌های متأهل است و اشکالی که در قوانین استخدامی ما وجود دارد این است که معمولاً در قانون کار سنی را برای استخدام انتخاب می‌شود که معمولاً سن ازدواج نیز است.

وی ادامه داد: بنابراین اگر دخترها در آن سن وارد بازار کار نشوند آن شغل به فرد تعلق نمی‌گیرد و در این شرایط وقتی دختر در موقعیت ازدواج قرار می‌گیرد برای از دست ندادن شغل مورد نظر خود به سمت شاغل شدن کشیده می‌شود و بنابراین ظلم مضاعفی به زنان است که فرصت طلایی را برای تشکیل خانواده از دست می‌دهند.

رئیس بسیج جامعه زنان افزود: در این شرایط ظلمی در حق دختران صورت می‌گیرد که فرصت ازدواج را از دست می‌دهند و برای ترمیم آن آسیب اینگونه درنظر گرفته شده است که اولویت استخدام به خانم‌های متأهل داده شود.

اصلانی اظهار داشت: زمانیکه دختران جوان این امید را داشته باشند که اگر ازدواج کنند نیز فرصت شاغل شدن را دارند یک نوع امید آفرینی برای دختران جوان است که ازدواجشان به موقع صورت بگیرد و این امید را داشته باشند که پس از ازدواج نیز امکان تصدی شغل برای آنها فراهم می‌شود.

اصلانی خاطرنشان کرد: هم اکنون دخترانی که به دنبال ازدواج می‌روند سنشان از سن مقرر کار عبور می‌کند و اشتغال آنها با مشکل مواجه می‌شود بنابراین بحث سن برای اشتغال خانم‌ها در حال منتفی شدن است یعنی خانم‌ها باید این امیدواری را داشته باشند که اگر در سن مناسب ازدواج کنند فرصت اشتغال را از دست نمی‌دهند ولی قبلاً این امید برای آینده وجود نداشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها