امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46354
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، بخش اطلاعات و انتشارات وزارت خارجه روسیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، بخش اطلاعات و انتشارات وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرف روسی در حال تهیه طرح دقیقی برای تحقق ابتکار عمل خود در زمینه نظارت سازمان‌های بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه است و برای این منظور در ابتدای امر تماس‌های فعالی را بخصوص با مقامات دمشق برقرار کرده است.

در این بیانیه آمده است: روسیه بزودی طرح خود را ارائه خواهد داد تا با مشارکت دبیرکل سازمان ملل متحد، سازمان ممنوعیت استفاده از تسلیحات شیمیایی و همچنین اعضای شورای امنیت روی آن کار شود.

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که روسیه بزودی طرح دقیقی برای حل و فصل مسائل پیرامون تسلیحات شیمیایی در سوریه ارائه خواهد داد.

وزارت خارجه روسیه در عین حال یادآور شد که وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا احتمالا در آینده بسیار نزدیک در دیداری حضوری راه‌های تحقق ابتکار عمل روسیه در خصوص نظارت سازمان‌های بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه را مورد بررسی قرار خواهند داد.

بر اساس این اطلاعات، در تاریخ 10 سپتامبر وزرای خارجه روسیه و آمریکا مذاکرات تلفنی پیرامون آخرین تحولات سوریه، از جمله ابتکار عمل جدید مسکو داشتند. در این گفت‌وگوی تلفنی که به ابتکار عمکل طرف آمریکایی صورت گرفت، طرفین توافق کردند که تماس‌های خود در این زمینه را ادامه داده و از جمله در آینده نزدیک ملاقاتی حضوری برای بررسی راه‌های تحقق پیشنهاد روسیه در مورد نظارت سازمان‌های بین المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه داشته باشند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها