امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46361
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در چارچوب نشست آتی سازمان همکاری‌های شانگهای در بیشکک بیش از 1200 نفر در ترکیب هیئت‌های رسمی کشورهای ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، در چارچوب نشست آتی سازمان همکاری‌های شانگهای در بیشکک بیش از 1200 نفر در ترکیب هیئت‌های رسمی کشورهای شرکت‌کننده برای شرکت در این نشست به بیشکک سفر خواهند کرد.

این مسئله بدان معناست که علاوه بر سران کشورهای شرکت‌کننده، برخی مقامات این کشورها که می‌توانند منافع کشور مطبوع خود را در این نشست راهبری کنند، نیز حضور خواهند داشت.

در این رابطه «عسکر بیشیم‌اف» معاون وزیر خارجه قرقیزستان اعلام کرد که ملاقات رؤسای جمهور کشورها با یکدیگر به صورت رودرو بوده و موضوعات مورد گفت‌وگو بسیار گسترده می‌باشد، اما بی‌تردید موضوع همکاری‌های اقتصادی و تجاری و همچنین بررسی شرایط ژئوپلتیکی منطقه محور مذاکرات آنان خواهد بود.

به گفته وی، بحث اوضاع افغانستان پس از سال 2014 برای سازمان همکاری‌های شانگهای بسیار مهم می‌باشد و در این رابطه کشورهای عضو و همچنین کشورهای ناظر در این سازمان باید موضع واحدی را اتخاذ کنند.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و رؤسای جمهور ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت خواهند کرد.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار