امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46362
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عمرو موسی در گفت‌وگو با روزنامه الشروق اظهار داشت: مصری ها خواهان رئیس جمهوری قاطعی هستند که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عمرو موسی در گفت‌وگو با روزنامه الشروق اظهار داشت: مصری ها خواهان رئیس جمهوری قاطعی هستند که بتواند تصمیم های قاطعانه ای بگیرد که مغایر با قانون اساسی نباشد.

وی افزود: مصری‌ها الان از هرج و مرج و تروریسم خشمگین و نگران هستند و منطق می گوید که برای قاطعیت و قدرت تصمیم گیری باید بدنبال شخصیت های مشخصی بود که شاید و نه ضرورتا دارای پیشینه نظامی باشد.

عمرو موسی تصریح کرد: بله، ذهن مصرها مستقیم به این سمت می رود که نیاز به رئیس جمهوری نظامی است و سرلشکر عبدالفتاح السیسی در این لحظه بیشترین مقبولیت را در مصر داراست و اگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود با توجه به اوضاع کنونی و شرایط الان با آرای بیشمار پیروز خواهد شد.

وی پیش بینی کرد که به احتمال زیاد السیسی بتواند بیش از 75 درصد آرای واجدین شرایط را کسب کند. 

رئیس کمیته اصلاح قانون اساس درباره خشم داخلی و بین المللی از بازگشت نظامیان به اداره کشور مصر گفت: انتقادها روشن است و به تجربه های گذشته و تضاد آن با دموکراسی بر می گردد اما می تواند (فرد نامزد) با پیشینه نظامی باشد اما درچارچوبی دموکراتیک و واقعی انتخاب شود و اگر وضعیت به این شکل ادامه یابد و نگرانی از تروریسم و هسته های تروریستی خفته وجود داشته باشد؛ مصلحت - همانطور که مردم می بینند- ایجاب می کند که نامزد (انتخابات ریاست جمهوری) دارای پیشینه ای نظامی باشد اما اگر شرایط تغییر کرد؛ در آن صورت وجود یک (نامزد) غیرنظامی قاطع نیاز خواهد بود.

وی افزود: گروه اخوان المسلمین تا پیش از 3 ژوئن در دنیای دیگری سیر می کرد و خطر پیش روی خودش را احساس نمی کرد و سطح مقبولیتش و جریان اسلامگرا را به علت اشتباهاتش کاهش داد؛ جریانی که در سطح منطقه ای وبین المللی ضربه خورد.

این درحالی است که نیروها و جریان های انقلابی مصر از بازگشت نظامیان به قدرت و از بین رفتن دستاوردهای انقلاب کشورشان بیمناک هستند و با به قدرت رسیدن دوباره نظامیان مخالفند.

این جریان‌ها نامزد شدن السیسی در انتخابات ریاست جمهوری آینده را به منزله تلاش دوباره نظامیان برای قبضه مستقیم قدرت سیاسی در این کشور می‌دانند.

پیش از این «احمد شفیق» نخست‌وزیر دوران مبارک و نامزد سابق ریاست جمهوری مصر از نامزد شدن فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع مصر در انتخابات ریاست جمهوری حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها