امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46384
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۰
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک‌تایمز در مطلبی نوشت: دولت اوباما سه‌شنبه محدودیت‌های بلندمدت خود بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک‌تایمز در مطلبی نوشت: دولت اوباما سه‌شنبه محدودیت‌های بلندمدت خود بر فعالیت‌های بشردوستانه از جمله تبادل ورزشی میان ایران و آمریکا را کاهش داد.

به نوشته این روزنامه،‌ این حداقل دومین باری است که در سال جاری دولت آمریکا تحریم‌های خود علیه ایران را کاهش داده است که در واقع، پاسخی است به اقدام حسن روحانی، رئیس‌جمهور جدید ایران که تمایل خود برای بهبود روابط ابراز داشته است.

بر اساس این گزارش، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا که بر تحریم‌های ایران نظارت دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد، تشریفات اداری برای گرفتن معافیت‌ها را متوقف کرده تا انجام خدمات درمانی، امدادرسانی، حفاظت از حیات وحش و پروژه‌های حقوق بشری در این کشور تسریع شود. علاوه بر این، وزارت خزانه‌داری آمریکا فعالیت‌های مربوط به مسابقات ورزشی، حمایت مالی از بازیکنان ورزشی، مربیگری، داوری و آموزش را نیز مجاز شمرده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده: این اقدام نشان‌دهنده تعهد دولت آمریکا به تقویت روابط میان مردم ایران و آمریکاست.
بر اساس این گزارش، گروه‌های مدافع از این اقدام آمریکا استقبال کردند. شورای ملی ایرانی آمریکایی که منتقد دولت ایران است و در عین حال، مخالف تحریم‌هاست، اعلام کرد، سال‌ها تلاش‌ کرده تا محدودیت‌ها علیه مسائل بشردوستانه و تبادلات ورزشی را کاهش دهد.
جمال عابدی، مدیر سیاسی این گروه در بیانیه‌ای اظهار داشت: اقدام امروز، در کمک به ممانعت از تحریم‌های گسترده علیه ایرانی‌های عادی و نیز تضمین اینکه نیازهای بشردوستانه آنها در دام درگیری‌های سیاسی میان دولت‌های ایران و آمریکا قرار نمی‌گیرد، حائز اهمیت است.
وی افزود: به جای روابط رسمی دیپلماتیک میان دو دولت، تبادل ورزشکاران و دیپلماسی مردم با مردم برای کاستن از فاصله میان مردم ایران و آمریکا حیاتی است.
بر اساس این گزارش،‌ اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا چند هفته بعد از آن صورت گرفت که عادل برقه‌ای، داور تنیس ایرانی که قرار بود در مسابقات «اپن تنیس آمریکا» فعالیت کند، از این کار منع شد آنهم به خاطر قوانین تحریم‌هایی که وزارت خزانه‌داری آمریکا به اجرا در آورده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار