امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46399
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گاه گذشت زمان تنها عاملی است که اسرار و پیچیدگی‌های حادثه‌ای مرموز را آشکار می‌کند. زمان، با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گاه گذشت زمان تنها عاملی است که اسرار و پیچیدگی‌های حادثه‌ای مرموز را آشکار می‌کند. زمان، با پرده‌هایی که جسته و گریخته از ابعاد حادثه‌ای کنار می‌زند، آرام آرام تکّه‌های جورچین حادثه‌ای شگفت‌انگیز و مبهم را کنار هم قرار می‌دهد تا سرانجام بر آن پرتو حقیقت بتاباند.

حادثه یازده سپتامبر نیز به عنوان یکی از بحث‌انگیزترین حادثه‌های جهان، از این قاعده مستثنی نبوده است. دولت وقت آمریکا در تبیین‌های اولیه از این واقعه، این حملات را طرح تروریست‌ها برای مخدوش کردن امنیّت ملّی آمریکا جلوه داد و با این توجیه بستر جنگ با افغانستان و عراق را فراهم آورد؛ امّا زمان، آرام آرام حائل‌های ترس را از ذهن‌های منتقد و علمی کنار زد تا آنها بتوانند با بررسی‌های مستقل و مستند بار دیگر دست کسانی که چشم‌ها را کور و گوش‌ها را کر می‌خواهند رو کنند.

تنها چند روز از حادثه انفجار برج‌های مرکز تجارت جهانی و حمله به ساختمان وزارت دفاع آمریکا نگذشته بود که بیش از 200 نفر از خلبانان ارشد خطوط هوایی و نیروی هوایی آمریکا پس از نشستی طولانی درباره حوادث 11 سپتامبر بیانیه‌ای منتشر کردند که رسانه‌های غربی توجهی به آن نکردند.

در روایت رسمی آمریکا از تمامی حوادث 11 سپتامبر شکاف‌های زیادی وجود داشت، اما از جمله شبهه‌انگیزترین اتفاقات این روز، ادعای برخورد هواپیما به ساختمان پنتاگون بود. 

تحقیق‌های بعدی روایت‌های رسمی آمریکا از این حادثه را با چالش‌های جدی روبرو کردند؛ گزارش‌های رسمی آمریکا که ادعا می‌کرد یک فروند هواپیمای مسافربری به ساختمان پنتاگون برخورد کرده اشکالات زیادی داشت از جمله اینکه هیچ شواهدی از برخورد هواپیما به ساختمان وجود نداشت، حفره ایجاد شده در ساختمان پنتاگون که آمریکا می‌گفت اثر اصابت هواپیما است، اثری از برخورد بال هواپیما به آن نداشت و هیچ قطعه‌ای از لاشه هواپیمای مورد نظر در محل حادثه یافت نشد.

در تصاویر و فیلم‌های زیر این استدلال‌ها را پی می‌گیریم.
 
 
این فیلم سه دقیقه‌ای، صحنه‌ای از شیئی شبیه به موشک به رنگ سفید را نشان می‌دهد که در 11 سپتامبر به پنتاگون برخورد کرده است.

این فیلم، اگر واقعی باشد، مربوط به شیئی است که هیچ شباهتی به هواپیمای بوئینگ ندارد و چنانکه «بولین» ( از محققان 11 سپتامبر و مولف کتاب «حل یازده سپتامبر: فریبی که جهان را تغییر داد») شرح می‌دهد موشک کروز است.

«بولین» در شرحی که بر این فیلم آورده است می‌نویسد فیلم مورد نظر اگر صحت داشته باشد باز هم شاهد دیگری است که روایت رسمی آمریکا از آنچه در پنتاگون رخ داد را زیر سؤال می‌برد، اما حتّی اگر هم ساختگی باشد، به هیچ عنوان دلیلی بر تأیید آنچه آمریکا در این باره گفته است نیست، زیرا هزاران مورد شک‌برانگیز دیگر در این باره وجود دارد.
 عکس شماره 1- این عکس، مربوط به محل اصابت هواپیمای بوئینگ مورد نظر به ساختمان پنتاگون در روز 11 سپتامبر است ـ البته طبق آنچه دولت آمریکا می‌گوید.
 
اگر هواپیمایی که با سرعت 400 مایل در ساعت حرکت می کند به این ساختمان برخورد کرده باشد، باید حفره‌ای بسیار عریض‌تر از این حفره ایجاد کند ضمن اینکه در چنین حفره‌ای باید حتما اثری از برخورد بال هواپیما به قسمتی از ساختمان وجود داشته باشد که چنین نیست.

بد نیست نگاهی به اندازه بالهای هواپیمای بوئینگ 757 که به ادعای مقامات آمریکا در 11 سپتامبر به پنتاگون برخورد داشته باشیم تا بدانیم هواپیمایی با این طول بال، نمی‌تواند حفره‌ای به اندازه کنونی ایجاد کرده باشد. در عکس 2 به طول بالهای هواپیمای مورد نظر توجه کنید.
 عکس 2- هواپیمای بوئینگ 757 بالی به پهنای تقریباً 38 متر دارد که ظاهرا در عملیات برخورد به پنتاگون خبری از آن نبوده است.
 عکس 3- در این عکس محل اصابت شیء پرنده به ساختمان پنتاگون دیده می‌شود.
 عکس 4- در هیچ‌یک از تصاویری که از پنتاگون منتشر شده است، اثری از تکه پاره‌های هواپیمایی که به این ساختمان برخورد کرده است دیده نمی‌شود.

به محوطه چمن عکس بالا که تمیز است و اثری از خرابه‌های هواپیما روی آن نیست، توجه کنید! البته، این عکس ساعاتی پس از اصابت هواپیما (یا موشک) به ساختمان پنتاگون گرفته شده است، اما در اولین عکس‌های منتشر شده از آن نیز اثری از خرابه‌های هواپیما یا بال آن نیست ـ موضوعی که به شبهات زیادی در میان بسیاری از گروه‌های حقیقت‌یاب 11 سپتامبر دامن زده است.
 عکس 5- کارشناسان با توجه به زاویه برخوردی که از هواپیما تخمین زده‌اند این پرسش را مطرح می‌کنند که چرا قرقره کابل های برق موجود در کنار ساختمان که در عکس بالا دیده می‌شوند، هیچ برخوردی با هواپیمای مهاجم به ساختمان نداشته‌اند؟ به هر طریق حساب کنیم، اگر هواپیمایی به بزرگی بوئینگ به ساختمان برخورد کرده بود، ابتدا باید به این قرقره‌ها اصابت می‌کرد.
 عکس 6- این عکس سمت چپ حفره ایجاد شده توسط برخورد شی پرنده به ساختمان پنتاگون ایجاد شده است. چنانکه در تصویر دیده می‌شود، پنجره‌ها هنوز سالم هستند. در زیر بررسی خواهیم کرد این موضوع چه مشکلی ایجاد می‌کند.

نمودار زیر به طور خلاصه توضیح می‌دهد تبیین‌های رسمی آمریکا از حادثه پنتاگون چه ایرادی داشته است.
 
 عکس 7- در نمودار بالا تصویر یک بوئینگ 757 روی نقشه بخش آسیب‌دیده پنتاگون انداخته شده است. پهنای بال این هواپیما، 125 فوت یا 1/38 متر است. با استفاده از این اطلاعات، تصویر بوئینگ در این نمودار طبق اندازه اصلی‌اش مقیاس‌بندی شده است. زاویه اصابت هواپیما نزدیک به 50 درجه (نسبت به دیوار) است.

در این نمودار نقاطی که به رنگ آبی و قهوه‌ای مشخص شده‌اند، مناطق مورد اصابت را نشان می‌دهند که به شدت آسیب دیده‌اند.

نقاط غیرآسیب دیده با خاکستری کم‌رنگ نشان داده شده‌اند.

با محاسبات ساده هندسه ( برای محاسبه باید پهنای بال هواپیما را بر سینوس زاویه اصابت هواپیما تقسیم کنید) می‌توان گفت که عرض بخش آسیب‌دیده قابل مشاهده ساختمان پنتاگون باید 164 فوت یعنی تقریباً 50 متر باشد، حال آنکه بر اساس تصاویر رسمی پنتاگون این مقدار تنها 120 فوت یا 57/36 متر است ـ یعنی 13 متر کم‌عرض‌تر از آنچه در اصل باید باشد. بر همین اساس است که بخشی از پنجره‌هایی که نوک بال و دم هواپیما باید به آنها برخورد می‌کرد، سالم مانده‌اند.

از طرف دیگر دم این هواپیمای بوئینگ، هنگامی که موتور آن روی زمین قرار می‌گیرد، 40 فوت برابر با 20/12 متر ارتفاع دارد، بنابراین اگر این هواپیما به ساختمان پنتاگون اصابت کرده بود، تمامی پنجره‌های طبقه سوم باید می‌ریختند و این در حالی بود که بعضی از پنجره‌های طبقه سوم هم سالم بودند.

اما آلبرت استابلبین، سرلشکر بازنشسته و فرمانده کل اطلاعات و امنیت فرماندهی ارتش آمریکا و کسی که مسئولیت تفسیر تفاسیر برای اطلاعات فنی و علمی را بر عهده داشته است، در مصاحبه‌ای ضمن اشاره به پاره‌ای از شواهدی که به آن اشاره کردیم می‌گوید، او تمامی عکس‌ها و اسناد این حادثه را زیر رو کرده و به این نتیجه رسیده است که به هیچ عنوان هواپیمایی به پنتاگون اصابت نکرده است.

وی از اظهار نظر درباره اینکه چه چیز به پنتاگون حمله کرده خودداری می‌کند اما می گوید مطمئن است که خبری از هواپیما نبوده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار