امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46403
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز و پس از پایان جلسه هیئت دولت ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز و پس از پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ممیزی کتاب و فییم برداشته می‌شود، گفت: ممیزی کتاب یک وظیفه حاکمیتی است و باید در انحصار دولت باشد. تنها نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که در اسرع وقت به ناشران برای ممیزی کتاب جواب داده شود تا ناشر یک سال منتظر جواب خود باقی نماند.

وی همچنین افزود: من هیچ صحبتی درباره ممیزی فیلم و یا حذف آن نکردم.

وزیر ارشاد در پاسخ به سوال دیگری درباره تعیین مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) و معاون فرهنگی وزیر ارشاد، گفت: این دو گزینه در آینده نزدیک انتخاب خواهند شد.

جنتی در پاسخ به سوال دیگری درباره بحث حمایت از حضور کتاب‌های منتشر شده در ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: مقدمات این کار فراهم شده است و ما امیدواریم بتوانیم حمایت خوبی در این باره داشته باشیم.

جنتی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه از مصوبات روز یکشنبه هیئت دولت مواردی به بحث فرهنگ مرتبط بوده است و یا نه، گفت: یکی از مصوبات روز یکشنبه مربوط به زیر نظر قرار دادن کتابخانه‌ها و هیئت‌های امنا کتابخانه‌های عمومی و انتقال آن به شهرداری‌ها بود تا از تصدی‌گری دولت در این باره کاسته شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها