امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46407
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، صبح روز چهارشنبه (20 شهریور ماه) قائم‌مقام و همچنین معاونان سازمان محیط زیست به همراه تعدادی از خبرنگاران و تصویربرداران ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، صبح روز چهارشنبه (20 شهریور ماه) قائم‌مقام و همچنین معاونان سازمان محیط زیست به همراه تعدادی از خبرنگاران و تصویربرداران رسانه‌ها روبه‌روی ساختمان محیط زیست در انتظار رئیس جدید این سازمان در دولت یازدهم قرار گرفتند.

معصومه ابتکار رئیس جدید سازمان محیط زیست در دولت یازدهم رأس ساعت 8 صبح بدون فوت وقت اداری وارد این سازمان شد.

ابتکار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولویت کاری من بحث حفظ محیط زیست و مدیریت محیط زیست در کشور است.

وی یادآور شد: کشورهایی که می‌خواهند به سوی تعالی حرکت کنند باید محیط زیست را همگام با توسعه پیش ببرند و در نهایت به یک مدیریت پایدار در تمامی عرصه‌ها از جمله عرصه‌های حفاظت از طبیعت برسند.

رئیس جدید سازمان حفاظت از محیط زیست بیان داشت: لازم است در کنار رشد اقتصادی و فعالیت‌های صنعتی در کشور، کیفیت زندگی مردم نیز ارتقا یابد و همچنین معضل آلودگی هوا نیز برطرف شود.

به گفته وی، این مهم زمانی به دست می‌آید که تلاش جمعی وجود داشته باشد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه کدام دغدغه هنوز برای وی در محیط زیست باقی مانده است اظهار داشت: دغدغه‌ها و مشکلات زیاد است و این مسائل در کیفیت زندگی مردم نیز اثرگذار است بنابراین محیط زیست از جمله مسائلی است که به نوعی اثر خود را در زندگی مردم می‌گذارد.

ابتکار متذکر شد: باید جدی‌تر از گذشته پیش برویم و از حمایت گسترده مردم برخوردار شویم.

در ادامه این مراسم، رئیس جدید سازمان محیط زیست ابراز داشت: پیش از این در شورای شهر در حیطه محیط زیست فعالیت می‌کردم.

وی متذکر شد: افرادی که فعالیت محیط زیست کرده‌اند تا آخر نیز در محیط زیست باقی می‌مانند.

ابتکار در مورد برنامه‌های پیش‌بینی شده خود بیان داشت: برنامه‌ها، همان برنامه‌های دولت تدبیر و امید است.

به گفته ابتکار، حجت‌الاسلام روحانی ریاست جمهوری با رویکرد مناسب به محیط زیست پرداخته است و در برنامه‌هایی که ارائه داده بود محیط زیست را در اولویت امور قرار داد.

به گفته رئیس جدید سازمان حفاظت از محیط زیست، اولین عهد و پیمانی که از دولت گرفته شد حفاظت محیط زیست بود امیدواریم که این عهد و پیمان تحقق یابد.

ابتکار بیان داشت: خیلی خوشحالم که هم اکنون در خدمت مسئولین سازمان محیط زیست هستم و از رئیس سازمان محیط زیست در دولت دهم و همچنین تمامی همکارانی که طی این دوران تلاش کردند تا محیط زیست تقویت شود، قدردانی می‌کنم.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: امیدوارم که عصر نوینی از تحول در برنامه‌ها، رویکردها و فعالیت‌ها در سازمان محیط زیست پیش‌رو داشته باشیم.

وی متذکر شد: برای ما پاکدستی و رویکردهای دولت تدبیر و امید از اهمیت برخوردار است چرا که بهبود کیفیت زندگی در رفع مشکلات محیط زیست می‌تواند مؤثر باشد.

ابتکار با اعلام اینکه حتماً برای سازمان برنامه‌هایی را پیش‌رو داریم ابراز داشت: برنامه کوتاه مدتی که 100 روزه است ارائه شده است و برنامه بلندمدت کاملاً مشخص است و در وقت خود ارائه می‌شود.

این مقام مسئول یادآور شد: در مرحله اول از معاونان و مدیران محیط زیست گزارش عملکرد خواهند گرفت که این امر از همین امروز آغاز می‌شود به طوری که امروز معاون توسعه مدیریت و حقوقی سازمان محیط زیست گزارش خود را ارائه خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها