امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46418
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی‌هایی که در یک هفته اخیر در آمریکا انجام شده، نشان می‌دهد اکثریت مردم این کشور از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی‌هایی که در یک هفته اخیر در آمریکا انجام شده، نشان می‌دهد اکثریت مردم این کشور از عملکرد «باراک اوباما» رئیس‌جمهور، در برخورد با موضوع سوریه، ناراضی هستند.

دولت آمریکا یک ماه قبل بعد از حادثه حمله به منطقه «غوطه» در حومه دمشق که گفته می‌شود هدف حمله شیمیایی قرار گرفته، موضوع اقدام نظامی «محدود» علیه سوریه را مطرح کرد. هدف از این اقدام کاهش ذخایر شیمیایی و توان ارتش سوریه اعلام شد.

عدم انتشار گزارش بازرسان سازمان ملل در مورد حادثه «غوطه»، عدم صدور مجوز اقدام نظامی در شورای امنیت، نبود مدارکی که ثابت کند دولت سوریه عامل حمله بوده و نهایتا ترس از گرفتار شدن در جنگی فرسایشی نظیر آنچه که در عراق و افغانستان رخ داد، موجب شد تا افکار عمومی داخلی و همچنین بسیاری از کشورهای خارجی حتی انگلیس، اوباما را در حرکت به سمت اقدام نظامی علیه سوریه، تنها بگذارند. به همین جهت اوباما مجبور شد تصمیم‌گیری در مورد اقدام نظامی را به کنگره بسپارد که کنگره هم هنوز در این مورد نظر نداده است.

نظرسنجی که شبکه «سی‌بی‌اس» و روزنامه «نیویورک‌تایمز» به طور مشترک انجام داده‌اند، نشان می‌دهد تنها 33درصد آمریکایی‌ها از این عملکرد اوباما در قبال سوریه رضایت دارند. در مقابل 56درصد از پرسش‌شوندگان از عملکرد رئیس‌جمهور، ابراز نارضایتی کرده‌اند. یازده درصد هم گفته‌اند که نمی‌توانند نظر قاطعی در این مورد دهند.

این نظرسنجی بین روزهای ششم تا هشتم سپتامبر و با ضریب خطای 3 درصد انجام شده است. البته نکته‌ای که باید در نظر گرفته این است که این نظرسنجی پیش از پذیرش پیشنهاد روس‌ها در مورد نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه انجام شده است.

روسیه دو روز قبل پیشنهادی مطرح کرد که بر اساس آن تسلیحات شیمیایی سوریه در داخل خاک این کشور یا خارج از آن تحت نظارت بین‌المللی قرار می‌گیرد. این پیشنهاد با استقبال اکثر کشورهای جهان روبرو شده است. دولت سوریه هم به صورت رسمی این پیشنهاد را پذیرفته است. «باراک اوباما» هم از کنگره خواسته است تصمیم‌گیری در مورد اقدام نظامی را موقتا متوقف کند، تا زمانی که سرنوشت این پیشنهاد مشخص شود.

نظرسنجی دیگری که شبکه «ان‌بی‌سی» و روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» انجام داده‌اند، نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا خواهان آنند که کنگره با طرح اوباما برای اقدام نظامی علیه سوریه مخالفت کند و اجازه حمله به سوریه را صادر نکند.

در این نظرسنجی هم تنها 33درصد از شرکت‌کنندگان عقیده داشته‌اند که کنگره باید با طرح اوباما موافقت کند و به آن رأی مثبت دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها