امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46423
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره جنوبی و کره شمالی با بازگشایی کامل مجموعه صنعتی مشترک مرزی در دوشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، کره جنوبی و کره شمالی با بازگشایی کامل مجموعه صنعتی مشترک مرزی در دوشنبه هفته آینده توافق کردند.

براساس این گزارش، بعد از مذاکرات طولانی سه شنبه که بیش از 20 ساعت به طول انجامید سئول و پیونگ یانگ بیانیه مشترکی صادر کردند که براساس آن درباره زمان بازگشایی و چگونگی مدیریت آن توافقاتی انجام شده است.

بیش از این نیز 2 کره 7 دور مذاکره برگزار کرده بودند که 6 دور آن با شکست روبرو شده بود و 2 طرف تنها در دور هفتم به توافقات اولیه دست یافتند.

طبق این بیانیه، دو طرف مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ که در مرز دو کشور قرار دارد را روز 16 سپتامبر بعد از انجام تست‌های آزمایشی بازگشایی می‌کنند.

براساس توافقات صورت گرفته، یک کمیته مشترک از نمایندگان 2 کشور مسئول راه اندازی و مدیریت این مجموعه صنعتی است. پیش از این اداره این پارک صنعتی تنها توسط کره شمالی انجام می‌شد.

مجموعه صنعتی مشترک کائه سونگ در داخل خاک کره شمالی قرار دارد و نماد همکاری مشترک میان دو کره است که از زمان افزایش تنش در شبه جزیره کره طی ماه‌های اخیر کاملا تعطیل شده بود و نزدیک به 55 هزار کارگر آن که اغلب از کره شمالی هستند بیکار شدند.

کره شمالی در ماه آوریل این مجموعه صنعتی را تعطیل کرد و مانع از ورود کارگران کره جنوبی به خاک خود شد. 123 شرکت از کره جنوبی در این مجموعه صنعتی مرزی مشغول فعالیتهای اقتصادی و تجاری هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها