امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46438
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۴
تعداد بازدید: 48
سیدضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر آحاد سینمای ایران امیدواری بسیار زیادی به حل شدن مشکلات سینما دارند، ...

سیدضیاء هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر آحاد سینمای ایران امیدواری بسیار زیادی به حل شدن مشکلات سینما دارند، گفت: متاسفانه در هر دو طرف کسانی وجود دارند که بدون تعارف رانت‌خوار هستند و آرام شدن فضا به نفع آنها نیست.

وی همچنین در خصوص توافق بر سر هیئت 7 نفره برای برگزاری مجمع عمومی گفت: طبیعی است که باید برای ایجاد تفاهم و شروع به کار خانه سینما هیئتی روند برگزاری مجمع عمومی را نظاره‌گر باشد و ترکیب این هیئت 7 نفره متشکل از 6 نفر از دو طیف و یک نفر نماینده آقای ایوبی رئیس سازمان سینمایی است که در نهایت حرف آخر را خواهد زد.

هاشمی در پاسخ به این سؤال که به نظر می‌رسد طیف خانه سینمای ایرانیان از این اتفاق خشنودتر باشد، گفت: قطعا ما از این اتفاق کاملا راضی هستیم اما بعید می‌دانم طرف مقابل ما راضی باشد، چرا که اصولا آن طیف و بخشی از افراد طیف ما نفع‌شان در گل‌آلود کردن فضا است و هیچ علاقه‌ای به شکل‌گیری وحدت ندارند.

رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران تاکید کرد: وقتی افرادی از طرف ما 7 میلیارد می‌گیرند و فیلم می‌سازند و از آن طرف 150 میلیارد می‌گیرند و در عرض 7 سال فیلم می‌سازند، طبیعی است که این دو طیف نمی‌گذارند در بدنه سینمای ایران وحدت صورت گیرد و تلاش می‌کنند تا به هر نحوی وحدت را به هم بزنند درحالی که آحاد سینمای ایران به دنبال شکل‌گیری وحدت هستند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه امیدوارم شرایطی برای ایجاد وحدت برای 4 هزار عضو سینمای ایران فراهم شود، گفت: امیدوارم شرایط به گونه‌ای فراهم شود که دیگر 50 نفر از سینما سود نبرند بلکه 4 هزار عضو سینمای ایران از امکانات آن نفع ببرند و امیدواریم پس از برگزاری جشن روز ملی سینما قرار است در خصوص ترکیب هیئت 7 نفره مسئول بازگشایی سینما به توافق برسیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها