امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46443
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور شب گذشته گفت‌وگویی با مردم در شکبه یک سیما انجام داد که بخشی از این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسن روحانی رئیس جمهور شب گذشته گفت‌وگویی با مردم در شکبه یک سیما انجام داد که بخشی از این صحبت‌ها در باره بخش کشاورزی بود.

رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود، در زمینه بهبود فضای اقتصادی کشور به مسئله کشاورزی اشاره و افزود: در زمینه کشاورزی تصمیمات مهمی گرفته شده، چون در این زمینه به واردات تکیه زیادی داریم.

*امسال باید 7.5 میلیون تن گندم وارد کنیم

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امسال باید 7.5 میلیون تن گندم وارد کنیم، اظهار داشت: دو مشکل در این زمینه وجود دارد، مشکل اول مسئله تهیه کود است که باید اقدام سریعی درباره آن انجام شود و مسئله قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی است.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه باید قیمت محصولاتی که از کشاورزان خریداری می‌شود، منطقی باشد، گفت: زمانی که انتخابات انجام شد، من تأکید کردم قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید افزایش یابد.

روحانی افزود: دولت قبل قیمت خرید تضمینی محصول کشاورزی گندم را به 800 تومان رساند، اما این قیمت کم است و ما باید آن را به میزانی برسانیم که کشاورزان بتوانند اقدام به کشت محصول کنند.

وی با اشاره به اینکه حفظ امنیت غذایی در شمار موارد استراتژیک برای کشور است، گفت:‌ اگر شرایط مهیا شود، کشاورزان نیز به صحنه می‌آیند؛ البته آنان برای افزایش تولیدات کشاورزی تمایل بالایی دارند و روستاییان عزیز نیز رأی بالایی به بنده دادند.

رئیس جمهور گفت: دولت مکلف است نسبت به ارتقای اشتغال مردم تمام تلاش خود را انجام دهد.

روحانی با تأکید بر ضرورت خودکفایی کشور در عرصه کشاورزی گفت: کشاورزان ما می‌توانند محصولات کشاورزی را در داخل و با قیمت کمتر از میزانی که دولت آن را از کشور دیگری خریداری می‌کند، در داخل تولید کنند.

وی با اشاره به ضرورت تأمین ماشین‌آلات کشاورزی برای کشاورزان و ایجاد رونق تولید، گفت: ماشین‌آلات نو قیمت بالایی دارند، اما ماشین‌آلات دسته دوم که یک سال کار کرده باشند، می‌توانند سبب رونق تولید شوند و ما اجازه واردات ماشین‌آلات دسته دوم را به شرط سالم بودن و داشتن عمر کمتر از 5 سال صادر کرده‌ایم.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها