امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۱:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46444
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری  در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه که صبح امروز در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری  در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه که صبح امروز در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، حادثه اتوبان قم تهران را به رهبری، ملت و بازماندگان حادثه تسلیت گفت.

وی در ادامه با تبریک دهه کرامت و شروع سال تحصیلی حوزه‌های علمیه بیان کرد: ما در عین حال که سالیانی در حوزه به سر می‌بریم هنوز جایگاه و موقعیت حوزه را آنگونه که بایسته است نشناخته‌ایم.

مدیر حوزه‌های علمیه به طلابی که برای نخستین سال به حوزه وارد شده‌اند توصیه کرد حوزه و این جایگاه رفیع را آنگونه که هست بشناسند.

وی ادامه داد: طلبه با ورود به حوزه افتخار شاگردی مکتب امام صادق(ع) و افتخار سربازی حضرت بقیة الله را پیدا می‌کند و نامی که برای او انتخاب می‌شود همراه با قداست و معنویت است.

حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه در طول سالیان متمادی بزرگان برای حفظ حوزه تلاش زیادی داشته‌اند گفت: اگر در جامعه دین و دین‌داری وجود دارد سهم عظیمی از آن به روحانیت و حوزه‌های علمیه برمی‌گردد.

وی افزود: اداره حوزه بر عهده افراد خاص نیست و فقط شورای عالی و مدیریت مسئولیت حراست از حوزه و اداره آن را بر عهده ندارند؛ اگر ما به دنبال اخلاق و علم هستیم اساتید در این زمینه نقش آفرینی می‌کنند.
انتهای پیام/2258/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها