امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46463
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در پایان جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران  با تشریح مصوبات امروز هیئت این جلسه، با اشاره به حادثه آزادراه تهران- قم و کشته شدن تعدادی از هموطنانمان گفت: در جلسه امروز وزرای راه و شهرسازی، صنعت،‌معدن و تجارت و بهداشت و درمان گزارش خود را درباره این حادثه ارائه کردند.

وی افزود: با توجه به ابعاد این حادثه رئیس‌جمهور تاکید کردند که گزارش اولیه از دلایل به وقوع پیوستن این حادثه از سوی وزرای کشور و صنعت اعلام شود که باید به صورت جامع درباره دلایل به وقوع پیوستن این حادثه و راهکارهایی که می‌توان منجر به پیشگیری از وقایع مشابه منجر شود، باشد.

سخنگوی هیئت دولت در ادامه سخنان خود همچنین با اشاره به گزارش وزیر نیرو از وضعیت آب کشور گفت: در این گزارش که در جلسه هیئت دولت مطرح شد، آخرین وضعیت سدها و منابع آبی کشور تشریح شد.

وی افزود: در این راستا مقرر شد تا تمام تلاش دولت صرف تامین منابع آب کشور و همچنین منابع سدها باشد و در این باره نیز ماموریتی به وزارت نیرو محول شد.

سخنگوی دولت با اشاره به گزارش کمیسیون اقتصادی دولت در خصوص تعیین قیمت خرید هزینه محصولات کشاورزی گفت: در این گزارش قیمت خرید تضمینی برای بیش از 20 محصول کشاورزی به خصوص گندم تعیین شد.

وی افزود:‌هم اکنون قیمت گندم وارداتی خارج از کشور برای ما در حدود 800 تومان تمام می‌شود که با احتساب هزینه حمل به سیلو هزینه تمام شده  به 850 تومان می‌رسد، از این رو دولت قیمت 1050 تومان را برای خرید هر کیلو گندم در نظر گرفته است.

نوبخت در ادامه سخنان خود با اشاره به بررسی نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در جلسه امروز هیئت دولت گفت:‌همانگونه که مستحضر هستید از 28 آذر ماه 1389 قانون هدفمندی یارانه‌ها اجرا شده و تا الان نزدیک به 3 سال از اجرای آن می‌گذرد.

وی افزود: بر طبق این مصوبه قرار بود تا حامل های انرژی با قیمت 90 درصد قیمت فوق خلیج فارس عرضه شود و از درآمد آن برای اختصاص منابع پرداخت نقدی استفاده شود.

در ادامه نوبخت با تاکید بر اینکه باید اجرای این قانون به طور دقیق آسیب‌شناسی شود، گفت:‌ما باید ببینیم که آیا پرداخت 45 هزار و 500 تومان به 76 میلیون نفر تاکنون در مسیر صحیحی قرار داشته است یا خیر.

وی افزود: امروز دوستان ما در سازمان هدفمندی یارانه‌ها با حضور در جلسه هیئت دولت به ارائه گزارشی از نحوه اجرای این قانون پرداختند تا با استفاده از آن بتوانیم در اجرای مرحله سوم هدفمندی یارانه‌ها، کارایی بیشتری داشته باشیم.
انتهای پیام/
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها