امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46475
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 85
محمد لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره ساخت و سازهای غیرمجاز و زمین‌خواری‌هایی که در محدوده شهرستان شمیرانات انجام شده است اظهار ...

محمد لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره ساخت و سازهای غیرمجاز و زمین‌خواری‌هایی که در محدوده شهرستان شمیرانات انجام شده است اظهار داشت: در سه سال گذشته هیچ گونه ساخت و ساز غیرمجازی در محدوده شهرستان شمیرانات نداشته‌ایم و با تلاش دستگاه‌های قضایی و امنیتی برای دو هزار هکتار از زمین‌های تصرف شده در شهرستان شمیرانات سند به نام دولت گرفته شده است.

وی ادامه داد: 1800 هکتار از زمین‌های اوشان و فشم نیز که تصرف شده بود به نام دولت سند زده شده است و تنها 200 هکتار از زمین‌های تصرف شده برای رفع تصرف باقی مانده که پرونده این زمین‌ها نیز در دستگاه قضایی در حال بررسی است.

فرماندار شمیرانات بیان داشت: روستایی به نام نصرت‌آباد در بخش لواسان توسط 140 خانوار تصرف شده بود که در سال گذشته این زمین‌ها رفع تصرف و به اهالی این روستا در پیشوای ورامین مسکن مهر داده شد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: با تلاش شهردار و شورای شهر لواسانات، نصرت‌آباد به منطقه گردشگری تبدیل می‌شود.

وی درباره پرونده زمین‌خواری که توسط رئیس قوه قضائیه در حال بررسی است گفت: 103 هکتار زمین در لواسان برای ساخت مسکن توسط عده‌ای تصرف شده است که این زمین به دلیل اینکه در حوزه آبریز و خارج از محدوده شهری است ساخت و ساز  در آنجا ممنوع است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار