امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۴:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46487
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، دادستانی سلطنتی انگلیس روز گذشته «نایجل اونز» نایب رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «دیلی‌تلگراف»، دادستانی سلطنتی انگلیس روز گذشته «نایجل اونز» نایب رئیس محافظه‌کار پارلمان این کشور را به یک مورد تجاوز و پنج مورد تعرض جنسی و دو مورد تعرض کلامی به هفت مرد متهم کرد.

اونز 55 ساله که روز گذشته برای سومین بار در این رابطه بازداشت شد، اعلام کرد که قصد دارد با قدرت از خود دفاع کند. وی در مواجهه با این اتهامات از استعفا از عنوان نمایندگی پارلمان خودداری کرده، اما از سمت نایب رئیسی پارلمان کناره‌گیری کرد.

وی شکایت‌های مطرح‌شده را «خنده‌دار» توصیف کرده و گفته است: من از دو چیز اطمینان دارم، اول اینکه بی‌گناهم و دوم اینکه بی‌گناهی من اثبات می‌شود. پیشتر به همکارانم «لیندزسی هویل» و «داون پریماردو» اطلاع‌ داده‌ام و اکنون نیز تائید می‌کنم که از سمت نایب رئیسی استعفا داده‌ام.

اونز چهارشنبه هفته آینده باید در دادگاه بخش «پریستون» حاضر شود. وی بعد از اولین بار بازداشتش به همکاران خود اعلام کرده بود که در صورت متهم شدن، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

پارلمان انگلیس حالا باید برای انتخاب نایب رئیس جدید که احتمالا او نیز از حزب محافظه‌کار است، رأی‌گیری کند.

دو مورد تعرض کلامی این نماینده پارلمان انگلیس به سال‌های 2002 و 2004 باز‌می‌گردد، 5 تعرض جنسی وی نیز مربوط به سال 2009 تا امسال بوده است. اتهام تجاوز نیز مربوط به سال جاری است.

در صورتی که اونز در دادگاه گناهکار شناخته شود، باید از پارلمان انگلیس استعفا دهد و برای جایگزینی وی در حوزه‌اش انتخابات میان‌دوره‌ای برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها