امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 46489
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، معاون وزیر خارجه روسیه گفت یکی از نگرانی‌های سازمان شانگهای، مسئله احتمال سرایت ناامنی‌هایی است که از ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، معاون وزیر خارجه روسیه گفت یکی از نگرانی‌های سازمان شانگهای، مسئله احتمال سرایت ناامنی‌هایی است که از سوی افغانستان آسیای مرکزی را تهدید می‌کند.

" ایگور مارگول‌اف" در رادیو صدای روسیه افزود یکی از اولویت‌های اعضای این سازمان در 13 سپتامبر و در اجلاس این سازمان در بیشکک بحث در رابطه با این مسئله است.

وی با اشاره به خروج نیروهای خارجی از افغانستان تصریح کرد که با خروج این نیروها فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان افزایش یافته و به ویژه اینکه قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته نیر به بحث تروریسم اضافه شده و این باعث نگرانی اعضای سازمان شانگهای شده است.

وی گفت سازمان شانگهای بر این باور است که این سازمان تقش عمده‌ای در تثبیت اوضاع افغانستان دارد و نظارت بر این کشور به ویژه پس از سال 2014 از اولویت‌های جدی این سازمان می‌باشد.

وی با اشاره به جدیت مسئله افغانستان تصریح کرد که همه اعضای این سازمان از دولتهای آسیای مرکزی گرفته تا چین و روسیه و ایران و هند و پاکستان در رابطه با این موضوع شرکت فعال خواهند داشت و ما بر این باوریم که سازمان شانگهای به عنوان یک ارگان با تجربه در جهت تامین امنیت در افغانستان می‌تواند گام‌های موثری بردارد.

موضوع همگرایی در بحث انرژی و همچنین بررسی تحولات سوریه از مهمترین محورهای مورد بحث در نشست آتی سران سازمان همکاری‌ شانگهای در بیشکک خواهد بود.

همچنین بررسی بحث پذیرش اعضای جدید (ایران، پاکستان و هند) نیز بخشی دیگر از مهمترین محورهای این نشست خواهد بود.

برای حضور در این نشست سران کشورهای روسیه، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان و چین به عنوان اعضای اصلی و رؤسای جمهور ایران، مغولستان، هند، پاکستان و افغانستان به عنوان اعضای ناظر، شرکت خواهند کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار